Peaminister Jüri Ratas pole rahul terviseameti tööga kriisi ajal ja kavatseb sellega midagi ette võtta esimesel võimalusel, vahendab BNS.

Ratas märkis, et selles kriisis saanuks paljud ametid Eestis käituda palju professionaalsemalt ja operatiivsemalt. “Arvan, et see on üks õppetund, mida ühel hetkel, kui see kriis ei ole enam tulipunktis, tõsta lauale. Tagantjärele tarkus on see, et seda võrkpallimängu ei oleks pidanud Saaremaal toimuma. Kas see võinuks tähendada väiksemat nakatumist Saaremaal? Arvan, et meil ei ole ka täna seda tarkust, aga jah, loomulikult tulnuks ametkondadel teha kõik, ja mitte ainult riigi ametkondadel, et see võistlus seal ei toimunuks,” ütles Ratas. 

Tema sõnul on tal etteheiteid ka terviseameti tööle. “Kogu selle kriisi juhtimine on terviseametis teatud sektorites olnud hea, aga on ka neid kohti, kus saanuks paremini. Vist ei ole see siin koht, kus hakkame terviseameti struktuuri lahti lõikama ja persoone ühest kohast teise tõstma,” lisas peaminister, soovimata kommenteerida, kas terviseameti juht Merike Jürilo peaks ametit lahkuma. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi