Sündmuskohale jõudnud ametnikud nägid pealt,kuidas keegi kose serval seisis ja siis sealt alla hüppas.
Allahüpanu leiti mõniaeg hiljem elusana pisut allpool Journey vaatlusplatvormi, päästeti ning transporditi haiglasse vigastuste hindamiseks.
Ametlikel andmetel voolab Niagara jõgi hetkel ligikaudu 220 000 kuupmeetrit sekundis, mis on tunduvalt üle tavalise mahu. “Ilmselt heitis kosest alla voolav suurvesi allahüpanud mehe üle koses allolevate kivide.” ütles Michael Clarkson.
Teisipäeval, enesappu üritanud mees tegi seda väga ajaloolisel päeval, nimelt 59 aastat tagasi, 9. juulil 1960 sai 7-aastane Roger Woodward, New Yorgist, esimeseks isikuks, kes teadaolevalt elas üle Horseshoe Falls’i kukkumise.
Nigara kosest üleval oleval jõel aset leidnud paadiõnnetuse üleelanud ning vaid 30 kilogrammi kaaluva poisi kandis koseni päästevest. Tema 17-aastane õde Deanne pääses päästjate abil pisut enne koske. Perekonna tuttav James Honeycutt, kes paati juhtis, suri paadiõnnetuse hetkel. Woodward ise rääkis hiljem, et tugev õhuvool paiskas ta üle kivide.
Järgmise kukkumise, oktoobris 2013 üleelanud Kirk Jones, kandis kahte talvemantlit, et oma kukkumist pehmendada. Tema pääses vaid katkiste ribide ja muljutud selgrooga. Esialgu väitis mees, et tegemist on enesetapukatsega, pereliikmed väidsid aga, et nii see polnud. Hiljem, uurimise käigus tunnistas Jones ennast süüdi et tegemist oli reklaamitrikiga ning sai 3000 dollarit trahvi. Jones püüdis 2017. aastal oma tegu korrata täispuhutava õhupalli sees, kuid ei jäänud ellu.
Veel kaks meest on elanud üle oma enesetapukatsed, üks 2009. aasta märtsis ja teine 2012. aasta mais. Mõlemad pääsesid vaid vigastustega.
Enestappu üritavate inimeste hulgas on tegu populaarse paigaga. Ligi 25 inimest aastas lõpetab oma elu, langedes Nigara joa sügavustesse. Kohalikud sooviksid selliste olukordade vältimiseks piiret ümber kose, kuid suure maaala tõttu pole selline lahendus võimalik.