Austraalia Perthis Murdoch Ülikooli teadlased leidsid, et üle 20% hõbekajakatest levitavad Coli baktereid, mis võivad põhjustada kuseteede ja vere infektsioone ning sepsist.

 
Leiti ka antibiootikumidele resistentsed bakterid. Mõned neist olid resistentsed tavalistele antibiootikumidele, näiteks tsefalosporiinile ja fluorokinoloonile. Aga leiti ka karbapeneemi suhtes resistentseid baktereid. Viimast kasutatakse just raskete ja kõrge riskiga infektsioonide korral.
 
Teadlased kirjeldasid seda avastust kui “äratajat” või “silmade avamist”, kuna superbakterid võivad kanduda üle ka loomadele ning inimestele. Näiteks kokkupuutel nakatunud linnu väljaheitega. Ülekandumisest saab hoiduda pestes peale kokkupuudet väljaheidetega korralikult käsi.
 
Kuigi hetkel peetakse ülekandumise riski väikeseks, on The Guardian sõnul tegu ohuga avalikkusele ning Ühendkuningriigil on plaan selle probleemiga senisest aktiivsemalt tegeleda.
 
Teadlaste arvates pärinevad leitud bakterid just eelkõige prügist ning reoveest. Selline „Trooja hobune” on äratus veepuhastamise ja jäätmekäitlusega seotud organisatsioonidele kogu maailmas. “Selle tõsise probleemi lahendamiseks on vajalik organisatsioonide ja riikideülene koostöö” ütles dr Sam Abraham, veterinaar- ja meditsiiniliste nakkushaiguste õppejõud.
 
Pildi allikas: shutterstock.com

 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi