TALLINN, 8. märts, BNS – Saaremaa vallavalitsus avab teisipäevast, 8. märtsist Kuressaares infopunkti, et jagada Ukrainast saabuvatele inimestele infot abisaamise võimaluste kohta.

Ukrainast saabunud sõjapõgenike abistamisel on Saaremaa valla koostööpartneriteks Kuressaare Toidupank (MTÜ Kaks kala), MTÜ Meelespea ja Eesti Punase Risti Saaremaa selts. 

Infopunkt Ukraina põgenike abistamiseks asub Kuressaares aadressil Lossi 1a ja on avatud alates 8. märtsist tööpäeviti kella 10–18 ning nädalavahetusel kella 10–14. Infopunkti e-posti aadress on ukraina@saaremaavald.ee ja telefon 452 5181. Samadel kontaktidel palutakse endast teada anda kõigil Ukrainast Saaremaale saabunud inimestel ning esitada ka Ukraina põgenikke puudutavad küsimused, ettepanekud ja täiendavad abistamissoovid, millega valla koostööpartnerid ei tegele. Lisaks võetakse infopunktis vastu need asjad, mida ei ole abipakkujatel võimalik viia otse toidupanka, MTÜ-le Meelespea või Punasele Ristile.

Selleks, et sõjapõgenikke parimal viisil aidata, kogub Kuressaare Toidupank rahalisi annetusi, et osta toiduaineid, mille järele on parasjagu kõige rohkem vajadust. Annetuse saab teha MTÜ Kaks kala arvelduskontole EE622200221044984819. Soovi korral saab toidupanka annetada ka kauasäilivaid toiduaineid. Praegu on vaja täiendada toiduõli, purgisuppide, hommikusöögi­krõbinate, siirupite, konservide, kohvi, tee ja kommide varusid. Toidupank asub Kuressaares aadressil Ravila 1a ja on avatud esmaspäeviti ja reedeti kella12–17 ning teisipäeviti, kolmapäeviti ja neljapäeviti kella 10.30–11.30.

MTÜ Meelespea kogub riideid, jalavarje, köögi-, magamis- ja koolitarbeid ning turvatoole. Asju võetakse vastu Kuressaares aadressil Tallinna 30 esmaspäevast reedeni kella 10–16 ja laupäeviti kella 10–14. Samuti on oodatud abipakkumised inimestelt, kes soovivad annetada lapsevankreid ja -kärusid ning mööblit. Nende kohta kogutakse ja vahendatakse praegu üksnes infot, asju füüsiliselt vastu ei võeta.

Eesti Punase Risti Saaremaa selts asub Ukrainast saabunud põgenikke toetama ja nõustama, sealhulgas andma psühholoogilist abi ning koguma ja vahendama vastava valdkonna abipakkumisi. Samuti kogub Punane Rist Saaremaal hügieenitarbeid ning teeb koostööd Eesti ja rahvusvahelise Punase Ristiga. Lisaks ootab Eesti Punane Rist liituma uusi vabatahtlikke. Oma soovist saab teada anda ja vastava avalduse täita kodulehel redcross.ee.

Vallavanem Madis Kallase sõnul on koostöö kohalike heategevusorganisatsioonidega vallale suureks toeks, et korraldada Saaremaal Ukraina põgenike abistamist võimalikult kiiresti ja hästi. „Suur aitäh meie koostööpartneritele ja kõigile inimestele, kes ulatavad Ukrainale ja Ukraina inimestele Saaremaal oma abikäe kas raha või asju annetades!” ütles Kallas.

Saaremaa valla kodulehel on teemakohane info koondatud lehele saaremaavald.ee/julgeolek. Täiendavat infot saab kodulehelt kriis.ee ja riigiinfo telefonilt 1247.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi