Alanud gripihooaja esimesel nädalal registreeriti Eestis 3465 ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise juhtu, kuid ükski gripidiagnoos laboratoorset kinnitust ei leidnud.

Haigestumine oli seotud muude respiratoorseid viirusnakkuspõhjustavate viirustega, haigestumuse intensiivsus on hetkel madal ega ületa sellele aastaajale iseloomulikku näitajat, teatas terviseameti pressiesindaja neljapäeval BNS-ile. Nakatunute arvu osas maakondades suuri erinevusi ei ole.

Terviseameti gripikeskuse peaspetsialist Olga Sadikova sõnul on praegu hea aeg end gripi vastu vaktsineerida, sest gripiviirused veel Eestis ei ringle ning organismile jääb seetõttu rohkem aega viirusevastase kaitse kohandamiseks. „Eriti tõsiselt peaks vaktsineerimisele mõtlema eakad ja inimesed, kes puutuvad kokku vanemaealistega või need kes põevad kroonilisi haigusi,“ ütles Sadikova.

Kuigi tõsise nakkushaigusena tuntud gripp võib mööduda ka väikese palaviku ja eriliste sümptomiteta, võib püstijalu grippi põdev inimene viirust levitada riskirühmadele, kelle jaoks grippi haigestumine võib kujuneda eluohtlikuks. Teisest küljest raskendab ta ise enda tervise seisundit, kuna püstijalu põdemisel on suurem risk saada tõsiseid tüsistusi.

„Seepärast soovitame gripileviku kõrghooajal gripilaadsete nähtude või isegi ainult mõnede haigustunnuste nagu köha, kurguvalu või nohu korral mitte külastada haiglaravil olevaid lähedasi, peresid, kus kasvavad väikesed lapsed või elavad kroonilisi haigusi põdevad ja vanemaealised inimesed,“ ütles Sadikova.

Isegi kergete haigustunnuste ilmnemisel tuleks vältida rahvarohkeid kohti ja hoida tervetega vähemalt 1,5 meetrist distantsi. Aevastades või köhides katke suu taskuräti või selle puudumisel varrukaga. Haigena püsige kodus.

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli Euroopa Liidus grippi haigestumise intensiivsus

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi