USA kehtestas neljapäeval sanktsioone Iraani ehitussektorile, teatas välisministeerium.

Sanktsioonid võtavad sihikule ettevõtted, mis on seotud Iraani tuumaprogrammile, raketitootmisele ja armeele ehitiste rajamise või selle jaoks materjalide toomisega.

USA välisministeeriumi eestkõneleja Morgan Ortagus täpsustas, et kõnealuseid firmasid kontrollib ühtlasi otseselt võid kaudselt Iraani Revolutsioonikaart.

USA ja selle kuus Pärsia lahe regiooni liitlast teatasid viimati alles kolmapäeval sanktsioonidest 25 juriidilise isiku vastu, mida seostatakse Iraani Revolutsioonikaardi ja Liibanoni mõjuka islamiliikumisega Hizbollah.

Sanktioonid määras Saudi Araabias baseeruv terrorirahastuse vastane keskus (TFTC), mis hõlmab lisaks USA-le ja Saudi Araabiale Bahreini, Kuveiti, Omaani, Katari ja Araabia Ühendemiraate (AÜE).

Sanktsioonid määrati ettevõtetele, mis toetavad Revolutsioonikaardi alla kuuluvat Basiji Vastupanuväge. USA rahandusministeeriumi teatel tegeleb grupp “siseriikliku vastupanu allasurumisega brutaalse vägivallaga”. Samuti tegeleb üksus väidetavalt regiooni konfliktiosapoolte relvastamisega.

Karistusmeetmed said teiste seas Iraani Mellati pank, samuti kaevandus-, tootmis- ja investeerimisfirmad.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi