Sügis koputab varsti uksele ning on aeg mõelda, kuidas hoida oma kodu soojana efektiivsel ja säästlikul viisil. Pelletiküte on lahendus, mis mitte ainult ei säästa teie raha, vaid on ka sõbralik keskkonnale. Eestis on palju majapidamisi, mis on valinud pelletikütte ja see number kasvab pidevalt. Kas olete juba kuulnud pelletitest, mis on loodud puidutööstuse ülejääkidest, pakkudes tõhusat ja keskkonnasõbralikku küttelahendust? 

Pelletid ehk puidugraanulid on innovaatiline küttematerjal, mis pärinevad puidutööstuste tootmises tekkivatest ülejääkidest. Puidujäägid purustatakse ühtlaseks massiks ja seejärel pressitakse spetsiaalse pelletimasinaga lõpptooteks. Tänu pelletite tootmisele saame nüüd pakkuda keskkonnasõbralikku alternatiivi traditsioonilistele küttematerjalidele, kasutades ära materjale, mis muidu läheksid raisku. 


Meie pakutava pelleti puhul on ära kasutatud Eesti puidutööstuste kõrvalsaadusi ehk saepuru ja höövellaastu, seega ei ole pelleti tootmiseks eraldi pidanud maha võtma metsa, vaid kasutatakse ära teiste toodete tootmisel tekkinud ülejäägid. See tagab ka pelleti kõrge kvaliteedi, kuna toodetud pelletis puudub puukoor ja kasutatav materjal on alati väga kuiv ja puhas. Lisaks on pelletid kompaktsed, mis muudab nende ladustamise ja transportimise ülimalt mugavaks.

Huvitavad faktid pelletite kohta: 

  • Pelletite kasutamine võib vähendada kütmiskulusid kuni 50% võrreldes fossiilkütustega.
  • Pelletiküte on CO2-neutraalne, aidates kaasa keskkonna säästmisele ja kliimamuutuste leevendamisele.
  • Pelletite põletamisel tekkiv tuhakogus on vaid 0,5–1% kütuse massist, mis tähendab, et tuhka tuleb harvemini eemaldada ja see on kasulik ka taaskasutamisel, näiteks kompostina.

Pelletiküte on kiiresti kogumas populaarsust tänu oma paljudele eelistele. See on taskukohane alternatiiv teistele kütte lahendustele, nagu maaküte või õhk soojuspumbad, pakkudes stabiilset ja usaldusväärset soojusallikat, mis on vähem sõltuv elektrihinnast. Aktsiisitõusude tõttu on kütteõli hinnad pidevas tõusus, muutes õlikütte üha vähem tasuvaks. Õnneks on pelletiküte suurepärane alternatiiv, sest mõnel juhul on võimalik olemasolev õlikatel ümber teha pelletikatlaks. See tähendab, et juba ühe kütteperioodi jooksul võib investeering end ära tasuda, pakkudes märkimisväärset kokkuhoidu.Võrreldes näiteks õli- ja gaasikateldega, on uued pelletipõletid ja -katlad ülimalt kasutajasõbralikud, võimaldades täielikku automatiseerimist. Kujutage ette, et ei pea enam iga päev tunde kulutama ahjuküttele. Lisaks on pelletiküte autonoomne süsteem, mis nõuab vaid minimaalset hooldust, võimaldades teil nautida mugavust ja soojust ilma suurema vaevata.

Kas olete valmis investeerima tulevikku ja tegema keskkonnasõbralikku valikut? Pakume aastaringselt kõrgekvaliteedilisi pelleteid, mis on pakendatud niiskuskindlasse pakendisse, tagades nende säilimise ja kvaliteedi. Võtke ühendust meie meeskonnaga, et saada rohkem teavet või tellida pelletid, mis aitavad teil luua soe ja hubane atmosfäär oma kodus.

Pelletiküte on tark valik igale majapidamisele, pakkudes keskkonnasõbralikku ja ökonoomset lahendust, mis on ka tulevikku vaatav. Mõelge pelletiküttele juba täna!

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi