Reformierakonna juht Kaja Kallas leiab, et peaminister Jüri Ratas peaks vabastama ametist Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ministrid Mart ja Martin Helme, kes üritasid tagandada ametist politsei- ja piirivalveameti peadirektorit Elmsr Vaherit.

“Politsei- ja piirivalveameti peadirektor süüdistab valitsuse liikmeid sisuliselt võltsimises. Lisaks üritab rahandusminister siseministri eest peaministri teadmata vabastada politsei- ja piirivalveameti juhti. Sellises olukorras ei jää peaministril küll muud üle, kui sellised ministrid vabastada või siis terve valitsusega tagasi astuda,” märkis Kallas.

Rahandusminister Martin Helme, kes neljapäeval siseminister Mart Helmer asendades politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori Elmar Vaheri ametist lahkumist tõudis, süüdistab Vaherit valetamises.

“Elmar Vaher andis õhtul pressikonverentsi, kus esitas oma väga huvitava versiooni viimaste päevade ja eriti tänase päeva sündmustest. Muuhulgas süüdistab ta mind miskitpidi dokumendi võltsimises. Ilmselt pean kartma kriminaalasjaga kallale tulemist?” kirjutas Helme sotsiaalmeedias.

“On tõsi, et siseministri asendajana kohtusin täna Vaheriga. Ütlesin, et minu meelest ei saa ta enam jätkata. Tegin talle ettepaneku amet maha panna, selgitades, et siseministri (ja muide ka minu kui asetäitja) usaldus tema vastu on täielikult kadunud. Mõtleme korraks, palju tal neid kollaseid kaarte juba all on? Mitut skandaali peab valitsus ja avalikkus siis lõpuks ära taluma? Yana Toomi tsiteerides, ükskord saab ju karikas täis, või kuidas?” rääkis Helme.

“Meie kohtumine ei olnud tõepoolest pikk, kuid sellest esitas Elmar Vaher tõele mittevastava versiooni. Esiteks, mitte kordagi ei öelnud ma, et tema ametist lahkumise põhjuseks on Rummi juhtum. Ma küsisin talt, mida ta sellest teab ja kas on kursis. Ta ütles sõnaselgelt, et tema ei ole sellest midagi kunagi kuulnud. Ma võtsin tema eituse teadmiseks,” kirjutas Helme.

“On selgelt näha, kuidas Vaher üritab asja peateemalt, milleks on temapoolne avalik valetamine siseministri ja siseministeeriumi plaanide osas, samuti tegevusetus või suisa vastu töötamine praeguse valitsuse tööplaanidele kõrvale viia mingile ebaolulisele detailile. Laual oli tõesti kaks paberit, üks tema lahkumisavaldus, teine käskkiri, millega ta ametist vabastatakse. Ma ütlesin, et tekkinud olukorras ei ole mõeldav tal oma tööl jätkata ja valida on kas ise minna või lõpetatakse töösuhe.

Selle näitlikustamiseks oli laual ametist vabastamise dokumendi mustand. Me kõik näeme selliseid iga päev: mingi paber, kuhu on kirjutatud, et digiallkirjaga, aga tegelikult pole seda keegi veel allkirjastanud. Ei minu ega kantsleri allkirja seal polnud ja ei pidanudki olema, see oli mustand. Ja kordagi ei väitnud ma, et see on juba tegelikult allkirjastatud dokument. Ma ütlesin, et kui ta ise ei lahku, siis lõpuks läheb teine variant käiku. Ta võttis paar tundi mõtlemisaega, võttis paberid kaenlasse ja marssis minema,” rääkis Helme, lisades, et see, mida Vaher nüüd pressikonverentsil rääkis, on üks osa tema ametissesobimatuse põhjusest: ta ei ole aus.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi