Siseministeeriumi kantsler Lauri Lugna kinnitab, et ta ei ole allkirjastanud politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektoeri Elmar Vaheri töölepingu peatamist.

Kantslerile teadaolevalt on tegemist dokumendi projektiga. Kuna dokumendil puudub ajatempel, siis ei saa seda pidada ka võltsinguks.

Vaher hinnangul on tema vallandamine siseministri poolt seadusvastane, samuti viitab vallandamiskäskkiri siseministeeriumi kantsleri allkirjale, mida kantsler tegelikult andnud ei ole.

Vaheri sõnul on ta neljapäeva õhtul meedia ees olukorras, kus valitsusse kuuluva Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liikmed on asunud teda survestama ametist lahkuma. “Tõttöelda ei saanudki ma aru, milles seisneb see usalduse kaotus, mida mulle ette heidetakse,” rääkis Vaher, rõhutades, et ta pole talle ette lükatud dokumentidele alla kirjutanud.

Vaheri sõnul sai ta mingil hetkel aru, et usalduse kaotuse põhjuseks on endise riigiametniku Hannes Rummi juhtum, kus Rumm jäi purjuspäi autojuhtimisega vahele ja mida oleks nagu maha vaikitud. “Tunnistan, et sain sellest mullu novembris toimunud vahejuhtumist teada oluliselt hiljem,” märkis Vaher.

Tema sõnul ole tema teenistusest vabastamine seaduspärane, kuna ametist saab teda vabastada vaid valitsus. “Ma kohtusin täna peaminister Jüri Ratasega, kellele ma andsin ülevaate, kuidas on toimunud senine koostöö siseministriga, samuti selgitasin, kuidas on toimunud politsei kärpekava kommunikatsioon,” selgitas Vaher.

Ühtlasi märkis Vaher, et kui tema vallandamise käskkirjal on märge, et selle on kinnitanud ka siseministeeriumi kantsler Lauri Lugna, siis tegelikult ei ole Lugna sellisele dokumendile allkirja andnid. “Homme hommikul tulen kindlasti tööle ja mul on plaanis minna kohtumisele Ida-Virumaale kolleegidega,” rääkis Vaher.

Siseminister Mart Helme alustas politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri suhtes distsiplinaarmenetlust ning alates reedest on Vaheriga töösuhe peatatud.

Mart Helme kinnitas töösuhte peatamist ERR-ile. Helme süüdistas veel Vaherit usalduse kaotuses ja valetamises.

“Nii nagu ma aru saan, on Elmar Vaher eile ka “Aktuaalses kaameras” valetanud, et tuleb suur koondamine. Mingit koondamist ei tule, mingisuguseid palgakärpeid ei tule, vastupidi, nagu täna valitsus otsustas, me suunasime terve hulga miljoneid päästeameti kordonite ja politseijaoskondade remontimiseks,” rääkis Helme ERR-ile.

“See ülesanne, mille Elmar Vaher sai oli ettepanekute tegemine, kui tekib vajadus teha kärpeid. Et missugused võiksid olla kärpe tegemise kohad,” lausus Helme.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi