Seoses COVID-19 hoogustunud levikuga võiks vältida reisimist, sest eri riikides kehtestatakse järjest uusi piiranguid ning kiirelt muutuvas olukorras on juba näiteid, kus Eesti turistid on reisil hätta jäänud.
“Kui inimene viibib piirkonnas, kuhu reisimine on lubatud ja ta haigestub koroonaviirusesse, siis seda käsitletakse tavapärase haigestumisena. Aga kui inimene on võtnud teadlikke riske ja eiranud soovitusi riskipiirkonda vältida, ei aita kahjuks kindlustus võimalikke lisakulusid katta,” ütles PZU Kindlustuse reisi- ja isikukahjude grupi juht Geily Kalt. pressiteates
“Lisaks on hakanud paljud lennufirmad taas lende tühistama või edasi lükkama ja riigid kehtestavad uusi piiranguid. Karta on, et septembris-oktoobris probleem pigem süveneb kui laheneb. Kodumaale tagasipöördumine võib osutuda eriti keeruliseks juhul, kui tuleb läbida mitmeid transiitriike. Seetõttu soovitame hetkel reise planeerida vaid hädavajadusel,” lisas Kalt.
Hiljuti sai PZU näiteks kahjuteate perelt, kes läks tšarterlennuga Bulgaariasse puhkusele. Reisi alguses oli kõik kenasti, kuid kolmandal päeval sai klient reisifirmalt kirja, et kuna Bulgaarias on nakatunute arv tõusnud üle normi, siis sinna rohkem reise ei korraldata ja lennuk Bulgaarias olevaid turiste koju ei too.
Reisifirma lubas raha kasutamata lennu eest tagastada oktoobri lõpus. Kliendid pidid ise organiseerima tagasilennu Eestisse. Piletid neljaliikmelisele perele läbi Viini ja Riia Tallinnasse läksid maksma 1400 eurot.
Vähemalt 15 kahjuteadet sai PZU eelmisel nädalal, kui selgus et Barcelona-Tallinn lennud tühistati Hispaanias massiliselt suurenenud nakkuskollete tõttu.
Kalt märkis, et pandeemiahoiatust ei ole WHO senimaani tühistanud, mis kinnitab, et reisimisel peab endiselt arvestama piirangutega.
PZU on tänavu hüvitanud COVID-19 tulenevaid reisikahjusid üle poole miljoni euro eest, seda peamiselt pandeemia alguses märtsis. Juulis registreeris PZU 114 reisikahju, millest suurem osa oli seotud COVID-19 tingitud reisitõrgetega välismaal.
PZU on rahvusvaheline kahjukindlustusselts. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.