Kontaktläätsed kingivad uue välimuse ning pakuvad prillidega võrreldes rohkem vabadust. Vaata, kuidas kontaktläätsede kandmise ja hooldusega edukalt alustada.

Leia sobivad kontaktläätsed

Kontaktläätsede puhul ei sobi üks toode igaühele. Kui sa ei ole varem kontaktläätsesid kandnud või kui viimasest kandmisest on aega möödunud, käi kindlasti esmalt nägemiskontrollis ning lase endale sobivad kontaktläätsed määrata. Pane tähele, et prillide ja läätsede retseptid on erinevad ning kontaktläätsede ostmiseks on sul tarvis teada konkreetselt läätseretsepti tugevusi.

Pane paika kontaktläätsede hooldusrutiin

Kontaktläätsede hoolikas puhastamine ja steriliseerimine on silmade tervise hoidmiseks väga tähtsad! Küsi oma silmaarstilt või optometristilt, kui pikalt võid oma läätsesid ühe päeva jooksul silmas hoida ning kui pikalt kasutamiseks on need ette nähtud. Konsulteeri ka läätsevedeliku osas ning uuri, kuidas säilitada läätsesid õigesti siis, kui need parasjagu silmas ei ole. Enne läätsede puutumist pese ja kuivata alati hoolikalt käed, et vältida mustuse ja mikroobide kätelt silma sattumist.

Ära kiirusta kontaktläätsede silmapanekul

Kontaktläätsede silma panemise ja välja võtmise harjutamine võtab aega. Alguses planeeri endale teadlikult rohkem aega, et sa ei peaks hommikul ega õhtul kiirustama. Peagi muutub läätsede kandmine loomulikuks osaks päevast ning sujub oluliselt kiiremini.

Pane endale meeldetuletused

Ühtegi kontaktläätse ei tohi kasutada pärast kõlblikkusaja lõppu (st ühepäevaseid mitte kauem kui päev, kuuajalisi mitte kauem kui kuu jne). Kasuta alati oma optometristi soovitatud kontaktläätsesid ning järgi kandmise juhiseid ja hügieenireegleid.
Soovitame selleks panna endale kalendrisse või telefoni meeldetuletused, millal läätsed välja vahetada, millal uus läätsevedelik või konteiner kasutusele võtta jne.

Harjuta, kuid ole tähelepanelik

Esimeste või uute kontaktläätsedega harjumine võtab veidi aega, kuid ei tohiks olla häirivalt ebamugav. Kui sul on mis tahes küsimusi ja kahtlusi, võta kindlasti ühendust oma silmaarsti või optometristiga.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi