Tarbijahinnaindeks langes juulis võrreldes eelmise aasta sama kuuga 0,9 protsenti ning jäi juuniga võrreldes samale tasemele, enim mõjutas hindu mootorikütuse hinnalangus.

Kaubad olid eelmise aasta juuliga võrreldes 0,2 protsenti ja teenused 2 protsenti odavamad, teatas statistikaamet.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Viktoria Trasanovi sõnul mõjutas tarbijahinnaindeksit eelmise aasta juuliga võrreldes enim mootorikütuse hinnalangus.

“Diislikütus oli tänavu juulis 23,7 ja bensiin 7,7 protsenti odavam. Suurem mõju indeksi muutusele oli ka eluasemeteenustel, sest kodudesse jõudnud elekter oli mullusest 16,1 ja üür 8,9 protsenti odavam. Majutusteenuste hind langes samal ajal ligi veerandi võrra,” ütles Trasanov.

Vastupidises suunas mõjutas indeksi muutust mullusega võrreldes enim toidu ja mittealkohoolsete jookide kallinemine. Põhiosa sellest andis puuvilja 18-protsendine ning liha ja lihatoodete 6,3-protsendine hinnatõus.

Toidukaupadest odavnes enim 30 protsendiga kartul, 14 protsendiga värske kala ja 10 protsendiga või. 23 protsenti kallinesid värske puuvili ja marjad.

Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad langesid eelmise aasta sama kuuga võrreldes 7,2 protsenti ja mittereguleeritavad hinnad tõusid 0,8 protsenti.

Juuniga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim kodudesse jõudnud 7-protsendine elektri hinnalangus ning 3,9 protsenti kallinenud bensiin ja 4,3 protsenti kallinenud köögiviljad.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi