Korraldajad on otsustanud tänavu ära jätta tavapärased mälestusüritused Sinimägedel ning kutsuvad inimesi üles sel päeval asetama pärjad Vabadussõja mälestussammastele.

Ürituse korraldustoimkond otsustas, et juulikuu viimasel laupäeval Sinimägedel Eesti kaitselahingute aastapäeva traditsioonilist tähistamist koroonakriisi tõttu ei toimu.

Korraldustoimkond kutsub 25. juulil  austama Eesti kaitselahingute mälestust ja teeb üleskutse asetada mälestuspärjad Vabadussõja mälestussammastele.

25. juuli hommikul asetab korraldustoimkond mälestuspärjad Sinimägede memoriaali mälestusmärkidele. Korraldajad paluvad organisatsioonidelja eraisikutel, kes soovivad sel päeval  Sinimägede memoriaali külastada ja pärjad asetada, end eelnevalt registreerida.

25. juulist 12. augustini 1944 Sinimägedes Punaarmee ja Saksa vägede vahel peetud Sinimägede lahing on teadaolevalt kõige ohvriterohkem lahing Eesti pinnal. Sinimägedes langenute täpne arv on teadmata. Arvatakse, et ainuüksi eestlasi langes Sinimägedes umbes 2500.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi