Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avas esmaspäeval taotluste vastuvõtu Eesti-Norra koostööprogrammi Green ICT lisavooru, mille kogueelarve on 7,2 miljonit eurot. 

Koostööprogrammi raames on ettevõtetel võimalik saada toetust näiteks tööstusettevõtete digitaliseerimiseks, toodete ja teenuste arendamiseks ning tervisetehnoloogia lahenduste väljatöötamiseks. Eelistatud on Eesti ja Norra ettevõtjate ühisprojektid, teatas EAS.

EAS-i juhatuse liikme Sigrid Harjo sõnul rahastati Green ICT esimeses voorus kokku 25 uudset projekti. “Nende seas oli näiteks Estoveri piimatööstuse digitaliseerimine, EZIIL tootmistarkvara arendamine ning Roofit.solar tootearenduse ja tootmise automatiseerimise projektid,” ütles ta.

Harjo lisas, et EAS avab Eesti ja Norra ettevõtjate koostööprojektide toetamiseks täiendavalt kaks lisavooru: esiteks tööstuse ja rohetehnoloogiate valdkonnas, näiteks digitaliseerimiseks ja tootearenduseks, ning teiseks tervisetehnoloogia lahenduste väljatöötamiseks.

Taotluste vastuvõtt toimub struktuuritoetuse e-keskkonnas ning on avatud 16. novembrist kuni 1. veebruarini. 

Toetust saavad taotleda Eestis registreeritud ettevõtted ning projekti partnerina on oodatud Norra ettevõtted ja valdkondlikud võrgustikud, näiteks klastrid, ülikoolid ja assotsiatsioonid.

Toetus ühe projekti kohta on 200 000 kuni 700 000 eurot, tervisetehnoloogia puhul on toetuse ülempiir 1,25 miljonit eurot. 

Programmi rahastatakse Norra finantsmehhanismide 2014–2021 vahenditest.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi