USA presidendi Donald Trumpi kampaaniameeskond võttis tagasi suurema osa nõudmisi hagist, millega vaidlustas presidendivalimiste hääletustulemused Pennsylvania osariigis, edastas esmaspäeval kohalik meedia.

Föderaalkohtusse esitatud muudetud hagis ei maini Trumpi meeskond enam, et vaatlejatel takistati Philadelphias ja Pittsburghis 682 479 posti teel saadetud hääle lugemise seiramist.

Varem väitis Trumpi staap, et Philadelphia valimiskomisjoni töötajad ei lubanud vabariiklaste vaatlejaid hääletussedelite lugemise juurde.

Uues sõnastuses väidetakse, et demokraatide enamusega maakondades lubati valijail parandada oma postiga saadetud valimissedelite tehnilisi vormistusvigu, rikkudes sellega valimisseadust.

Ametnike andmeil puudutab hagi väga väikest sedelite hulka, mis ei saa kuidagi muuta valimistulemust.

Demokraatide rahvuskomiteed esindava advokaadi Cliff Levine’i sõnul ei ole täpselt selge, kui paljudele hääletajatele see võimalus anti. 

Osariigi seadustes puudub ka klausel, mis ei lubaks aidata hääletajatel parandada tehniliste puudujääkidega valimissedeleid. Levine’i sõnul puudub hagis süüdistus, nagu oleks keegi hääletanud ebaseaduslikult. 

“Õigupoolest peaksid nad kohtusse kaebama maakonnad, kus hääletajatel ei lubatud parandusi teha,” ütles Levine. “Eesmärk peaks olema tagada, et iga hääl loeb.” 

Trumpi meeskond püüab tõkestada demokraat Joe Bideni pooldajate valimisvõidu tunnustamist Pennsylvanias, kust tuleb 20 valijameest.

President süüdistas demokraate kelmuses ja temalt võidu varastamises ega tunnista kaotust. Tema meeskond on esitanud hulga hagisid, et mitmes osariigis hääletustulemused üle vaadata. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi