Statistikaameti kiirstatistika andmete kohaselt langes ettevõtete deklareeritud käive juunis eelmise aasta sama kuuga võrreldes 9,8 protsenti 5,97 miljardile eurole.

Maiga võrreldes kasvas Eesti firmade deklrareeritud käive juunis aga 8 protsenti, selgus statistikaameti andmetest.

Statistikaameti juhtivanalüütik Märt Leesment ütles pressiteates, et kuigi enamiku tegevusalade käive jäi möödunud aasta juuni tasemele alla, paranes olukord võrreldes maiga pea kõigil.

“Suurim kasvaja oli nii rahaliselt kui ka suhteliselt veevarustus, kanalisatsioon, jäätme- ja saastekäitlus. Suurematest tegevusaladest jõudis eelmise aasta tasemele töötlev tööstus. Töötleva tööstuse taastumist juunis toetasid peamiselt toiduainete, joogi- ja mööblitootjad,” ütles Leesment.

Ta lisas, et taastumist oli näha ka tööjõukuludes. “Mõne tegevusala, näiteks elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamise ning info ja side puhul ületasid 2020. aasta juuni tööjõukulud töötaja kohta tuntavalt möödunud aasta taset,” täpsustas juhtivanalüütik.  

Leesment ütles, et teist kvartalit kokku võttes heitis statistikaamet pilgu ka tegevusaladele, kus enim käivet kaotati. “Viimaste kuude suurimate käibekaotajate hulgast võib leida reisibürood ja reisikorraldajad; majutusettevõtted; kinofilmide, videote ja telesaadete tootjad, helisalvestiste ja muusika kirjastajad; sporditegevuse ning lõbustus- ja vaba aja tegevuste ettevõtted,” selgitas ta.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi