Viljandi tarkvara- ja tehnoloogiaettevõtte Cleveroni ettepanekule rajada riigi toega üle-eestiline päikesepatareidel töötav pakiautomaatide võrgustik pole ta seni vastust saanud, vahendab BNS.

«Ainukene vastus, mis me majandusministeeriumilt oleme saanud, on see, et meid ei ole unustatud, läheb veel aega ja seega tuleb oodata,» nentis Cleveroni juht Arno Kütt.

Tema sõnul on ettevõte sellele ideele endiselt väga avatud.

Neli nädalat tagasi rääkis Kütt, kuidas päikesetoitel ja energiasäästlikud pakiautomaadid võiksid paikneda peaaegu igas külas ja alevikus ning riigile tähendaks see ligi 20 miljoni suurust investeeringut. Automaate hakkaks haldama Omniva. «Paraku on siin jäme ots riigi käes ja kui see idee on mõlemale kasulik, oleme sellega valmis ka edasi liikuma,» lausus Kütt.

Aprillis kirjutas Sakala Cleveroni tootmisesse viidud pakiautomaatidest, mis on mõeldud ettevõtjatele kontaktita suhtlemiseks. Siis seisis idee veel paberil ja polnud teada, milliseks kujuneb komponentide kättesaadavus. Nüüdseks läheb igal nädalal ettevõtetele kümneid automaate. Väljapoole pole neid Küti sõnul esialgu võimalik müüa, kuid Eesti turu vajadus on kaetud ja tellimusi tuleb järjest.

Kuidas ja millise äristrateegiaga Cleveron aga edasi kavatseb liikuda, Kütt veel öelda ei osanud. Ta nentis, et kõige suurem rõhk tuleb panna muudatustega kohanemisele, sest esialgu on täiesti ebaselge, mida teeb ärikeskkond järgmise paari aasta jooksul.

«Oleme küll tööle tagasi saabunud, kuid et maailm on endiselt suletud, tuleb mõelda, kuidas uues olukorras edu saavutada, ja kindlasti tuleb palju plaane ümber mängida.»

Mingi osa ettevõttes toodetavatest automaatidest läheb ka üle piiri, kuid varasemaga võrreldes on see väike hulk. Välisklientidega suhtlemine on Küti ütlemist mööda mugavamaks muutunud: enam ei pea lendama ühe koosoleku pärast teise maailma otsa, vaid võib suhelda veebikeskkonnas.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi