Kesklinna valitsus sõlmis lepingu ettevõttega Comodule OÜ, et hakata kolmapäevast laenutama linnale kuuluval maal Tallinna kesklinnas elektrilisi tõukerattaid.  

“Oleme sõlminud lepingu ettevõttega Comodule, mis on tuntud kaubamärgi Tuul all ja taaskäivitab koostöös linnaosaga elektritõukerataste renditeenuse kesklinnas. Võimaldame neil paigaldada tõukerattaid juba tänasest kokkulepitud kohtadesse linnamaal. Esialgu anname kasutusse samad kohad, mis olid ka eelmisel aastal, kuid edaspidi võib neid kohti juurde tulla,” ütles kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus pressiteates.

Comodule OÜ saab kasutamiseks 21 rendikohta, igaüks suurusega 1,3 ruutmeetrit. Elektritõukerataste laenutamine hakkab toimuma hommikul kella 6-st kuni kella 23.00-ni ning seejärel need eemaldatakse avalikust ruumist. Hommikul pannakse tõukerattad uuesti välja.

Ettevõte on kohustatud desinfitseerima tõukerataste puutepindu enne nende hommikust paigaldamist ning samuti teavitama kasutajaid, et elektriliste tõukerataste kasutajatele kehtib vanuse alampiir 16 aastat. Rataste lubatud piirkiirus on üldiselt 20 kilomeetrit tunnis, Reidi teel on see kuni 25 kilomeetrit tunnis ja vanalinna muinsuskaitsealal 15 kilomeetrit tunnis. 

“Meie jaoks on väga oluline tõukerataste kasutajate, aga ka teiste liiklejate – eeskätt jalakäijate ohutus. Seetõttu oleme seadnud ettevõttele terve rea tingimusi ning palunud esitada ühe kuu jooksul pärast lepingu lõppemist kirjalik analüüs rataste laenutus- ja kasutusperioodil tekkinud kitsaskohtadest,” lisas Aus.

Lähiajal on kesklinna valitsusel plaanis sõlmida sarnane leping ka ettevõttega Prime.Bike OÜ ning läbirääkimised käivad ettevõttega Bolt Operations OÜ.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi