Euroopa Parlamendi saadiku Riho Terrase hinnangul toovad Euroopa Parlamendis arutlusel olevad keskkonnaalased muudatused endaga kaasa lisapiiranguid ja -reegleid, mis mõjutavad põllumajandustootjate konkurentsivõimet.

Teisipäeval toimusid Euroopa Parlamendi täiskogu istungil debatid Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika teemal, millega valmistutakse parlamendi seisukohtade hääletamiseks, selgus Isamaa erakonna pressiteatest.

Erakonda kuuluva Terrase sõnul tuleb ühise põllumajanduspoliitika muutmise juures silmas pidada, et keskkonnaalaste piirangute rakendamine ei hakkaks negatiivselt maaelu mõjutama. 

“Piirangute kehtestamisel tuleb rohkem arvestada liikmesriikide eripäradega. Eesti põllumehe jaoks, kes toodab Euroopa Liidu äärealal, on juba turule jõudmine seotud lisakuludega. Samas on meie tootmiskulud keskmisest kõrgemad ja otsetoetused keskmisest oluliselt madalamad,” ütles Terras teisipäevasel Euroopa Parlamendi täiskogu istungil.

Euroopa Liidu ühtse põllumajanduspoliitika muutmine on peamiselt tingitud karmistunud keskkonnanõuetest ja vajadusest reguleerida täpsemalt põllumajandustoetuste jagamise korda ning põllumajandustoodete turukorraldust. 

Euroopa Parlament on põllumajanduspoliitika muutmist menetlenud alates 2018. aastast, mil Euroopa Komisjon omapoolsed ettepanekud esitas.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi