Harju maakohus ei rahuldanud prokuröri taotlust vahistada altkäemaksu andmises ja võtmises kahtlustatavaid, hoiu-laenuühistu Erial asutajat Ilja Djagelevi ning politsei- ja piirivalveameti sisekontrollibüroo ametnikku.

Ilja Djagelevi kaitsja, advokaadibüroo TGS Baltic vandeadvokaadi Dmitri Teplõhhi sõnul märkis maakohus, et nõuetele vastav argumentatsioon peab sisalduma juba vahistamistaotluses, kuid käesoleval juhul puudub see täielikult.

“Kaitsjana on mul hea meel, et Ilja Djagelev on vabastatud. Nii saab kiiremini olemasolevat vaidlust lahendada,” ütles Teplõhh.

Tema sõnul pole kohane, et õiguskaitseorganid jagavad kommentaare ja teevad seda enne isiku ülekuulamist.

“Nii on seekord kahjuks toimunud Ilja Djageleviga, kelle ülekuulamine toimus eile alles pärast lõunat. Daniela Dalberg-Djageleva ei ole veel ülekuulamisel olnudki. Paraku tekib tunne, et isikute selgitused ei ole asjas olulised,” märkis kaitsja.

Riigiprokuratuur kahtlustab hoiu-laenuühistu Erial asutajat Ilja Djagelevi investeerimiskelmuses, omastamises ja altkäemaksu andmises PPA sisekontrollibüroo ametnikule. Kahtlustuse kohaselt lubas ametnik vastutasuks osutada teeneid.

Ametnik esitas lahkumisavalduse, millega ta politseiteenistusest vabastatakse. Prokuratuuri kinnitusel ei rahuldatud ka tema vahistamise taotlust.

Altkäemaksu andmist ja võtmist uurib kaitsepolitseiamet.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi