Tallinna linnavolikogu liikme, Isamaasse kuuluva Kaido Kuke sõnul ületavad Tallinna trükimeedia tiraažid juba suurimate ajalehtede omi ning maksumaksja raha eest tehtavad kulutused on paisunud 1,59 miljoni euroni

Kukk pärib Tallinna linnapealt Mihhail Kõlvartilt aru, miks nii raha kui ka keskkonna põletamine pealinnas jätkuvalt tõusutrendi näitab. Võrreldes varasema aastaga on kulu linna ajalehtedele kasvanud ligi 250 000 euro võrra. Kuke sõnul on ka äärmiselt küüniline, et end rohelise pealinnana defineeriv ja propageeriv Tallinn trükib endiselt sellises mahus ajalehti, samal ajal kui enamik rohelisi linnasid on võtnud suuna saada paberivabaks.

Kuke sõnul on Tallinna linna ajalehtede trükitiraažid märksa suuremad kui Eesti suurematel ajalehtedel kokku. Lisaks ajalehtede väljaandmise jõulisele kokku tõmbamisele tuleb Kuke sõnul lõpetada ka linna lehtede tasuta levitamine Tallinnast väljapoole. Tallinna maksumaksja ei pea tema sõnul maksma kinni tallinlastele info edastamiseks mõeldud lehtede levikut üle kogu Eesti.

Ajalehtede Pealinn ja Stolitsa väljaandmise kulu ulatus eelmisel aastal kokku 1,33 miljoni euroni ning linnaosalehtede puhul oli see 261 000 eurot. Samuti selgus arupärimisest, et Pealinna ja Stolitsa tiraažist saadetakse 28 000 ajalehte linna kuludega ka Tallinnast väljapoole.

“22-protsendiline trükimeedia kulude kasv kõigest ühe aastaga näitab, et sellisel viisil pole linna trükimeedia ülevalpidamine jätkusuutlik. Kolm aastat tagasi vastu võetud linnavolikogu revisjonakt märkis juba siis, et linnal tuleb üle vaadata linna trükimeedia tootmine ja levitamine. Paraku ei ole linn siiani mingisuguseid muudatusi teinud ning raha ja keskkonna põletamine jätkub kasvavas tempos,” märkis Kukk. “Uudiste lugemine on kolinud suures osas internetti, seega kuidagi ei ole põhjendatud linna ajalehtede tohutu suured tiraažid. Ainuüksi Pealinna ja Stolitsa tiraažid on kokku 132 000, linnaosalehtedel lausa 219 000.”

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi