Maksu- ja tolliameti (MTA) uurimisosakonna Lõuna talituse töötajad avastasid kontrolli käigus Lätist saabunud veoauto haagisest 9,6 miljonit salasigaretti. 

MTA töötajad pidasid 17. juunil Valgamaal Tõrva vallas asuvas maanteeristis kinni Lätist saabunud Eesti numbrimärkidega veoauto ning leidsid kontrolli käigus selle haagisest 9,6 miljonit Valgevene maksumärkidega sigaretti „Winston Blue“ ja „Winston Classic“. Kui see sigaretikoorem oleks jõudnud Eesti salaturule, oleks riigil ainuüksi aktsiisimaksudena jäänud saamata ligi 1,4 miljonit eurot.

Asjaolude selgitamiseks alustati kriminaalmenetlus, mida juhtis Lääne ringkonnaprokuratuur. Veoautot juhtinud isik mõisteti lisaks süüdi maksukohustuse varjamises ja tagastusnõude alusetus suurendamises ning kokku määrati talle karistuseks kolm aastat vangistust tingimisi viieaastase katseajaga. Lisakaristusena ühingute juhtorganites tegutsemise keeld kolmeks aastaks.

„Lisaks vangistusele ja pikale katseajale on oluline karistusõiguslik mõju lisakaristusel. Lisakaristuse eesmärk on aus ja usaldusväärne ettevõtluskeskkond,“ ütles süüdistatavaga karistuskokkuleppe sõlminud prokurör Helga Aadamsoo. „Sõnum on see, et ebaausate skeemide loomine või neis osalemine ei tohi ära tasuda ning sellise tegevuse jätkamine peab olema võimalikult keeruline,“ selgitas prokurör. 

Sellel aasta esimeses pooles on MTA töötajad tabanud kokku 23,5 miljonit salasigaretti, võrdluseks tabati 2019. aastal kokku 16,3 miljonit salasigaretti.

„Poolaastal tabatud salasigarettide suure koguse taga on tänavused mahukad üksikjuhtumid – lisaks ühe juhtumiga tabatud 9,6 miljonile salasigaretile, avastasime juunis veel 3 miljonit, aprillis 1,7 miljonit ja jaanuaris 7,92 miljonit salasigaretti,“ ütles MTA peadirektori asetäitja Rivo Reitmann.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi