Maailma suuremad, aga ka Eesti pangad on liigutanud varasematest rahapesuskandaalidest hoolimata raha, mille kahtlase või koguni kriminaalse taustaga omanikud.

See aga on külvanud maailmas kaost ja õõnestanud demokraatiat, ilmneb rahvusvahelise uurivate ajakirjanike konsortsiumi (ICIJ) avaldatud USA valitsuse saladokumentidest.

USA rahandusministeeriumi finantskuritegude osakonna (FinCEN) materjalidest nähtub, et suurpangad JP Morgan, Deutsche Bank ja mitmed teised lõikasid mõjuvõimsate ning kahtlaste tegelaste pealt kasu, kuigi Ühendriikide võimud olid neid panku varasemate finantsrikkumiste eest juba karistanud.

Muu hulgas on välja toodud, et USA suurim pank JPMorgan liigutas raha isikutele, kes panid toime pettusi Malaisia, Venezuela ja Ukraina rahafondides.

Saladokumentides mainitakse ka Eestis tegutsenud panku, mille kaudu kanti üle USA võimude silmis kahtlastele tegelastele või võeti neilt vastu ühtekokku kümnete miljonite dollarite ulatuses kahtlast raha. Kokku on Eesti puhul luubi alla võetud 926 rahaülekannet. Enim on kahtlasi ülekandeid tehtud Danske panga ja Versobanki kaudu.

Lisaks neile on USA pangad teinud kahtlast tegevust puudutavaid raporteid ka enamiku teiste Eestis tegutsenud pankade, sealhulgas Swedbanki, SEB, Äripanga, Krediitpanga ja Citadele kohta, kirjutas Postimees. Raha liikus läbi viie USA panga, millel lasus rahapesukahtlus.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi