Eesti Õendusabi Asutuste Liit tahab kriminaaluurimise all oleva Keila Haigla kõrvaldamist haigekassa õendusabi teenuste hankelt, et 12 miljonit maksumaksjate raha ei satuks kahtlastesse kätesse.

„Me ei lepi haigekassa statsionaarse õendusabi teenuse riigihanke otsusega, kus sisuline võit anti Keila Haiglale, kellega seotud isikuid on aastaid saatnud kriminaalkahtlused, kellega seonduvad kahtlused finantsmahhinatsioonides, võlgadega manipuleerimises ja teenuse kvaliteedi kriitika,“ kirjutas liit.

Sotsiaal- ja tervisevaldkonna otsustajatele saadetud kirjas küsib liit, kuidas sai riik aktsepteerida hankel osalejana ja edukaks tunnistada sihtasutuse, mille finantsdistsipliini puuduste ja rikkumiste kohta on sihtasutuse enda audiitorid andnud alarmsignaali neli aastat järjest.

„Õendusabi teenuse hankel on kaalul inimeste elu ja heaolu ning miljonid maksueurod. Formaalselt nõuetekohaselt koostatud paberid, mis sisult on ebaõiged, ei saa ja ei tohi eriti selliste hangete puhul olla otsuse aluseks,“ märgib liit.

Riigilt 12 miljonit eurot saav haigla peab olema laitmatu renomeega ja ei tohi toetust saada vaid tänu erinevatele manipuleerimistele majandusnäitajatega või töötajate andmetega, leiavad õendusabi autused.

Liit tegi ettepaneku tühistada Keila Haigla tulemus õendusabi teenuse hankel, kõrvaldada SA Keila Haigla hankelt ning  jagada rahastatavad voodikohad edukate pakkujate vahel vastavalt hanke korrale.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi