Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel märkis reedel terviseameti pressibriifil, et kuigi erakorralisi väljamakseid on seoses koroonakriisiga tehtud ligi 300 miljoni euro ulatuses, pole töötukassa finantsvõimekus veel kriitiline.

Paaveli sõnul oli möödunud aasta erakorraline ning töötatud on kahel suunal – et töötukassa igapäevateenused ei katkeks ning rakendatuks saaks erimeetmed. 

Erimeetmete kogukulu on olnud ligi 300 miljonit eurot. Samas kinnitas Paavel, et valitsuse otsus lisaeealrvest töötukassale eraldada täiendavaid vaheneid ei tähenda siiski, et töötukassa finantsvõimeks oleks juba kriitiline. “Oleme valmis oma põhiülesaneid täitma ja seda tänu sellele, et headel aegadel suutsime reserve koguda,” kinnitas Paavel. 

Tema sõnul on praegu töötuna 57 600 inimest. “Mulle see number meeldib, sest aasta tagasi olid prognoosid palju mustemad,” ütles Paavel, lisades, et töötute arv on suures plaanis jäänud pidama mullu suve tasemele, kui toimus töötute hüppeline kasv ligi 20 000 inimese võrra. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi