Eesti helikindlate nõupidamisruumide tootja Silen käivitab kontoriruumide turuplatsi Silenbooking.com – ettevõte plaanib paigaldada sel ja tuleval aastal kokku üle tuhande kontori eri asukohtadesse Ameerika Ühendriikides ja Euroopas ning eesmärk on pakkuda atraktiivset töökeskkonda avalikus ruumis täpselt seal, kus inimesed seda vajavad. 

Sileni asutaja ja tegevjuht Endrus Arge sõnul on iga suurem ühiskondlik muutus tähendanud mõne varasema toote toomist suurema kasutajaskonnani. “Enne Apple’it olid arvutid vaid suurettevõtetel. Enne Skype’i peeti kaugkõnesid eelkõige ärikõnede ja jõukate eraisikute vahel. Enne Uberit sõitsid taksoga peamiselt ärikliendid või jõukamad eraisikud, keskmist palka teeniv inimene kasutas taksot erandjuhtudel. Ja kuidas inimesed enne tõukerataste renti hakkama said? Silen teeb mugava töökeskkonna võimalikuks kõigile. See on office-on-demand teenus,” rääkis ta. 

Vaikusekabiinid viiakse eelkõige linnakeskkondade sõlmpunktidesse, milleks on äripiirkondade kohvikud, büroohooned ja transpordisõlmed. Neis paikades liigub rohkelt kõrge tootlikusega mobiilseid inimesi, kes töötavad telefoni ja sülearvutiga – sõlmpunktid paiknevad finantskeskustes nagu Frankfurt, London või New York, kuid ka elava tehnoloogiasektoriga linnades nagu Berliin või San Fransisco. “Paindliku, privaatse ja kvaliteetse lühiajalise töökeskkonna nõudlus on järsult kasvanud. Videokõnede pidamine kohvikutes on ebamugav. Kõne pidaja segab teisi ja teised teda. Või kuidas peaks insener tegema täpsust ja keskendumist nõudvat tööd keset lennujaama? Soovime luua nii digitaalse kui füüsilise infrastruktuuri hajutatud kontoripinnaks, mis muutuks normiks,” rääkis Arge. 

“Eesmärk on kaugtöötamise mudel ümberdefineerida. Edaspidi pole kontor ehitatud ühte asukohta sajaks aastaks, vaid kontorit saab maletada justkui lego klotse. Loome tarkvara ja uudseks kontseptsiooniks sobiva vaikuseruumi, mida on inimesel lihtne leida, broneerida, kasutada ja oma kogemust teistega jagada. Toote hooldus ja ümberpaigutus on lihtne. Mõeldud on ka pindade hooldusele ja õhuringluse filtreerimisele. Silenbooking.com täidab platvormi rolli,” selgitas Arge. 

Teenuse käivitamiseks plaanib Arge tagada tugeva pakkumise kahe kuni kolme metropoli aktiivse äritegevusega linnaosas. Eeltöö käib linnade analüüsi ja tarbijauuringutega. “Kohtade leidmisele järgneb kokkulepete faas. Nii nagu Bolt läbib laienemiseks juhtide värbamise etapi, siis meil on tegu kinnisvaraomanike- ja rentnike värbamisega. Pakume teenuse juhtimise platvormi ja toodet. Nad saavad täiendada väärtuspakkumist oma klientidele ja uue rahavoo renditulu näol,” rääkis ta. 

Sarnaselt sõidujagamisettevõtetega on Silen avatud partnerluseks ettevõtlike inimestega, kes suudavad võtta äriomaniku rolli arendamaks välja pakkumine mõnes konkreetses asukohas. Silenilt on ruumid ja digitaalne infrastruktuur, äriomaniku roll on skaleerimine ning tulu jaotub poolte vahel.

Eesti helikindlate nõupidamisruumide tootja Sileni asutasid Endrus Arge, Sparry Kivilo ja Henri Rüüsaku. Silen on esindatud ligi 40 riigis, kus põhiliselt tegutsetakse 75 edasimüüja kaudu. Suurimad turud on Euroopa ja Põhja-Ameerika, aga tellimusi esitatakse ka Aasiast, Austraaliast ja Lähis-Idast. Ettevõtte klientide hulka kuuluvad näiteks Adidas, Amazon, Bolt, Coca-Cola, Spotify ja Volkswagen Grupp. Ettevõtte osakud on kaubeldavad investeerimisplatvormil Funderbeam. Sileni aktsia hind on tänavu tõusnud üle 500 protsendi. Ettevõtte on kaasanud kokku 1,6 miljon eurot.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi