Siis tasub sul vanusest ja eluktsest sõltumatult mõelda klassikalisele pilatesele – Joseph Pilatese poolt möödunud sajandil väljatöötatud tehnikale.

Legend räägib, et just tänu Pilatesele ja tema treeningutele elasid saksa sõjavangid Inglismaal üle Esimese Maailmasõja ajal üle nii vangistuse kui laastava gripiepideemia.

Pildi allikas: In Pilates veebikodu.

Tiskres asub treeningstuudio inPilates, kus just klassikalise pilatesega väga professionaalsel tasemel tegeldaksegi.

„Pilates sobib tõesti kõigile: ole sa noor või vana, mees või naine, tippsportlane, muusik, raamatupidaja, sõjaväelane või torumees“ kinnitavad inPilatese tublid treenerid.

Paljud on just siin keha süvalihaseid treenima õppides seljavalust või migreenist vabanenud. Kõik on oma keha paremini tundma õppinud ja sooritusvõimet parandanud.

Pildi allikas: In Pilates veebikodu.

Võluväel imelised muutused teadagi ei toimu, tuleb endalgi panustada ja vaeva näha. Tegu on aga parima investeeringuga, investeeringuga oma tervisesse ja elukvaliteeti.

Kõik treenerid InPilateses on oma ala tõelised asjatundjad, läbinud koolitused ja omavad tunnistusi

Alustajale on ettenähtud eripakett, kus oma soovid ja ootused teada antakse ja eesmärgid paika seatakse. Tehtud saavad ka esimesed harjutused. Edasi liigutakse algajate hulka, siis juba esimese, teise ja kolmanda taseme rühma, vastavalt lisandunud oskustele ja harrastatud aastatele. Võimalik on ka personaaltunde võtta.

Pildi allikas: In Pilates veebikodu.

Kõik treenerid InPilateses on oma ala tõelised asjatundjad, läbinud koolitused ja omavad tunnistusi. Lisaks muidugi on kõigil omad tänulikud kliendid ja aastatepikkune töökogemus treeneritena ette näidata.

„Ei piisa ainult ütlemisest, et selg sigeks, selja ajavad sirgeks ikkagi teatud lihased, mille tööd teadvustavad vaid oma keha tööst väga teadlikud inimesed. Need, kel oma kehaga nii head kontakti pole, ei tea tegelikult, kuidas seda õigesse asendisse tuua.

Pilatese õpetajad on aga koolitatud oma õpilasi juhendama nii, et inimene saab aru, mida tal on vaja selja sirgu saamiseks või õlgade vabastamiseks teha“ tõdeb Reet Martinson, kelle kogemuste pagas just pilatesega tegelemisel ulatub aastasse 2006. Reet peab pilatest mitte ainult põnevaks alaks, kus alati midagi juurde õppida on, vaid ka oma eksistentsi lauhtamtuks osaks.

Need, kel oma kehaga nii head kontakti pole, ei tea tegelikult, kuidas seda õigesse asendisse tuua

Sama palju pilatesele pühendatud aastaid on ka Anne Lepikule kogunenud. Anne ütleb, et on ka igalt oma õpilaselt midagi juurde õppinud. „Oma teekonnal olen mõistnud, et pilates on kui lugemisoskus ükskõik mis alaga tegelemiseks. See on liikumise põhi ja baas. Pilates vajab pühendumist ja regulaarsust, aga tänutäheks annab toimiva keha“ on Kairi Kruusemendi jaoks settinud teadmine, ta ise on Pilatese juures aastast 2007.

Treener Kaia Paju, kellel kogemust kaks aastat vähem, lausub, et soovib õpilastele seda sama, mida pilatesetehnika on talle endale andnud – „Õppida oma keha tunnetama, seda suunama, vabanema pingetest ja elama valuvabana.“

Pildi allikas: In Pilates veebikodu.

Tehakse mati- ja masinatunde. Pilateses on 5 erinevat treeningmasinat, mille algsed mudelid töötas välja Joseph Pilates. Praegu InPilateses kasutuses olevad treeningmasinad on valminud Peak Pilatese ja Balanced Body poolt. Korraga on seadmatel 3 inimest, nii et kõigile jagub vajalikku tähelepanu.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi