Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat peab õigeks, et igal aastal lisandub omavalitsusi, kes aastavahetuse ilutulestiku ära jätavad, ja see suund näitab tänuväärset tõusutrendi ka tänavu.

Tallinnas pole juba aastaid ilutulestikku korraldanud Nõmme ja Pirita, sellest on loobunud Mustamäe ja Põhja-Tallinn ning tänavu ka Lasnamäe linnaosa valitsus, ütles Liinat pressiteate vahendusel. Tulevärki ei korralda Pärnu linnavõim ning paljud väiksemad omavalitsused. Selle asemel on nad kaunistanud linnaruumi või külakeskuse muul moel ning leidnud uusi põnevamaid võimalusi, kuidas keskkonnasõbralikumalt ja ohutumalt inimeste meeleolu rõõmsamaks muuta ning tulevärgile kuluvat raha arukamalt kasutada.

Ilutulestikust loobumise põhjusi pole vaja kaugelt otsida – paugutamine tekitab nii saastet, valgus- kui ka helireostust ning ebamugavusi paljudele inimestele ja nende neljajalgsetele sõpradele. Ebaloomuliku müra ees tunnevad kõik loomad hirmu ja just seepärast on nende esimene instinkt põgeneda. Peale selle tekitavad pürotehnilised vahendid üsna palju prügi, mille rakettide taevasse laskjad endast keskkonda maha jätavad, selgitab Liinat.

Arvestades seda, kui palju raha lendab mõne minuti jooksul kõva mürina saatel taevasse, on see raiskamine. Mitmed omavalitsusjuhid on aastavahetuse eel kutsunud nii ettevõtjaid kui ka eraisikuid raha õhku läkitamise asemel panustama heategevusse – et mõne abivajaja elu paremaks ja rõõmsamaks muuta. Mis puutub minusse isiklikult, siis eks olen isegi pauku teinud, aga praegu eelistaksin selle raha heategevusele anda.

Samas möönab Liinat, et inimene on oma harjumuste ohver ning sädelus ja vaatemäng on elu osa. Kui inimene on harjunud aastavahetust ilutulestikuga tähistama, siis selleks, et ta sellest ilust loobuks, tuleb leida muud köitvat ja ilu pakkuvat meelelahustust ning elamusi. Üks võimalusi vaadata kaunist vaatemängu on lasersõu. Kindlasti on see loodussäästlikum ja ohutum kui tulevärki taeva poole lennutada. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi