Pärnu linnavalitsus otsustas esmaspäevasel istungil anda ehitusloa Lidli kaupluse püstitamiseks. 

Kauplus ehitatakse Riia maantee 106 kinnistule. Nii kaupluse kui ligipääsuks vajaliku Suur-Jõe tänavat Papiniidu tänavaga ühendava tänavalõigu ehitustööd on kavas lõpetada hiljemalt 2021. aasta juuliks, teatas Pärnu linnavalitsus.

Riia maantee ja Papiniidu ristmikust paar maja kesklinna poole jääval kinnistul on kavas senised hooned lammutada ning ehitada nende asemele kauplus ja parkla. Riia maantee pool kahe- ja tagaküljel ühekorruseline kauplus rajatakse kinnistu kesklinnapoolsele osale, parkla Riia maantee ja Papiniidu ristmiku poolsele küljele. Kokku on kaupluse juures parkimiskohti 148.

Raeküla poolt tulles hakkaks kaupluse juurde pääsema parempöördega. Kesklinnast tulijaile ja kaubaautodele on plaanis välja ehitada Suur-Jõe tänava ühendus Papiniidu tänavaga, et Mere tänava ristmikult või Papiniidu tänavalt Suur-Jõesse keerates kaupluse parklani sõita.

Tänavalõigu ehitamiseks on linnavalitsus ja Lidl Eesti OÜ sõlminud halduslepingu, mille järgi maksab linn tulevasest tänavalõigust kolmandiku ja ettevõte kaks kolmandikku. Tööde juulikuine lõpptähtaeg on sätestatud lepingus. Tee ehitamata jätmisel pole võimalik kaubandushoonet kasutada.

Lidl Eesti OÜ tegi möödunud majandusaastal Eestis investeeringuid pikaajalistesse varadesse 21,5 miljoni euro ulatuses. Tallinnasse, kus firmal on 11 kinnistut, kavatseb Lidl rajada viis kuni kuus kauplust. Samuti on Lidli omanduses Tartus Kalda tee 29 asuv kinnistu ning Narvas Tallinna maantee 7 asuv maatükk. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi