Viru Maakohus võttis möödunud neljapäeval kuni kaheks kuuks vahi alla ühe kahest mehest, kes eelmisel kolmapäeval ründasid Sillamäel ametiülesandeid täitnud politseinikke.

Kolmapäeval kella 4.45 paiku sai politsei kutse Sillamäel Kesk tänava korterisse, kus lärmakad mehed tarvitasid alkoholi ning kaklesid, teatas Ida prefektuuri pressiesindaja esmaspäeval BNS-ile. Korteris viibinud mehed ei allunud politseinike korraldustele korterist lahkuda ning osutusid vastupanu.

“Kuna eelnevalt toimus korteris kaklus, siis politseinikud tahtsid kaks 30-aastast meest edasisteks toiminguteks jaoskonda viia. Mehed aga muutusid agressiivseks ning lõid politseinikke,“ ütles Narva politseijaoskonna juht Sergei Andrejev.

Politsei pidas agressiivselt käitunud mehed kinni ning nende suhtes alustati kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb vägivalla kasutamist võimuesindaja suhtes.

„Kuigi vahejuhtumis politseiametnikud raskelt viga ei saanud, siis sellegipoolest on tegu äärmiselt tõsise kuriteoga ning raskendavaks asjaoluks on ka see, et vahi alla võetud mehel on neli kehtivat kriminaalkaristust. Mitte mingisugune vägivald ei ole ühegi inimese suhtes talutav,“ toonitas Andrejev.

Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Marina Zagoretsi sõnul taotles ta 30-aastase mehe vahistamist, kuna kahtlustatava on korduvalt kriminaalkorras karistatud ning püsib jätkuvate kuritegude toimepanemise oht. „Meest karistati viimati tänavu veebruari lõpus ning selle kuriteo pani ta toime katseajal. See demonstreerib ilmekalt, et vaatamata oma varasematele karistustele, ei teinud ta õigeid järeldusi,“ lisas Zagorets.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi