Laulasmaal uppusid neljapäeva õhtul kaks kajakiga merele läinud meest.

Kella 19.15 paiku teatati häirekeskusele, et Laulasmaa külas leiti kalda lähedalt veest uppunud mees. Möödakäija tõi 32-aastase mehe kaldale ja asus teda elustama kuni kiirabi saabumiseni. Paraku ei õnnestunud mehe elu päästa.

Kuna kajak, milles uppunu viibinud oli, oli kahekohaline, asuti otsima ka teist võimalikku kannatanut. Sündmusele reageerinud vabatahtlikud päästjad leidsid eemalt teise, samuti 32-aastase uppunud mehe, kes toodi kutseliste päästjate abiga kaldale. Mõlemad mehed kandsid ohutusveste. Sündmusele reageerisid lisaks kutselistele ja vabatahtlikele päästjatele ka politsei ja kiirabi.

Merele minnes tuleb olla äärmiselt ettevaatlik ja jälgida ilmastikuolusid. Praegu on merevesi veel väga külm ning vette sattudes jahtub keha väga kiirelt eluohtlikult madala temperatuurini. Samuti tuleb tuulise ilma korral arvestada lainetusega, mis võib olukorra ootamatult ohtlikuks muuta. Kindlasti tuleb kanda ka päästevarustust ja ilmastikule vastavat riietust, teavitada mereleminekust lähedasi ja võtta endaga kaasa veekindlas ümbrises laetud akuga telefon, märkis Põhja päästekeskus.

Sellel aastal on Eestis uppunud üheksa inimest, neist kaks Harjumaal.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi