Terviseameti inspektorid osalevad laupäeval politsei puhumisreididel, et nõustada korravalvureid nakkusohutuse tagamisel.

Terviseameti põhja regionaalosakonna juhataja Ester Öpiku sõnul tegi terviseamet politsei- ja piirivalveametiga nakkusohutuse tagamisel koostööd juba enne kriisi, et tagada nii politseinike kui kodanike ohutus erinevates olukordades.

„Puhumisreidide osas on oleme politseid nõustanud juba varem, kuid esmakordselt osalevad terviseametnikud puhumisreididel kohapeal,“ ütles Öpik, kelle sõnul jätkub ametkondade vaheline koostöö ka edaspidi. „Terviseamet saab politseinike tööd toetada just terviseohutuse aspektidest lähtuvalt.“

Põhja prefektuuri operatiivjuhi Urmas Krulli sõnul kasutatakse puhumisreidil kontaktivabasid indikaatorvahendeid, mis tähendab, et puhujal puudub füüsiline kontakt võõra esemega.

„Puhumisreidi läbi viivad ametnikud kannavad nakatumisohu võimalikult minimaalsena hoidmiseks maski ja kindaid. Regulaarselt desinfitseeritakse ka indikaatorvahendeid. Soovi korral on võimalik paluda puhumiseks ühekordset huulikut,“ rääkis Krull.

Terviseameti hinnangul on Eestis nakatumisrisk madal ning puhumisreidil viirusesse nakatumise võimalus ei ole tõenäoline.

„Politseinikud teevad oma tööd terviseohte arvestades. Meie ülesanne on selles veenduda ja vajadusel politseinikke nõustada,“ selgitas Öpik.

Terviseamet tuletab meelde, et koroonaviiruse leviku vältimiseks tuleb endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi