Reedest pühapäevani toimuvad 50. New Yorgi Eesti kultuuripäevad, mis toovad New Yorki mitmeid muusikuid, etendusi, filme, paneeldiskussiooni, Eesti toidu, näitused ning palju muud. 

New Yorgi Eesti kultuuripäevade avapäeval kell 20 toimub unikaalne kontsert Eesti tippmuusikute osalusel, esinevad Ain Anger, Martin Kuuskmann ja Kristjan Randalu. Ette kantakse ka spetsiaalselt kultuuripäevadeks valminud Tõnu Kõrvitsa teos „The Mystic Trumpeter“, Three Songs on the Poems of Walt Whitman.

Teiste seas esinevad veel Curly Strings, Nublu ja Vanemuise teater. Kultuuripäevad lõpetab Collegium Musicale koor Ukraina toetuseks mõeldud kontserdiga.

Seoses kultuuripäevadega on USA-s kuni laupäevani visiidil ka kultuuriminister Tiit Terik. “Kultuur on see, mis seob inimesi ka kodust kaugel, juba viiskümmend aastat tagasi korraldati New Yorgis Eesti kultuuripäevi. Meie diasporaa, kes üle maailma laiali olles Eesti asja ajavad, väärib meie kõrgeimat tänu ja tunnustust. Teisel pool Atlandi ookeani leidub üleilmseid eestlasi lausa nii palju, et linnas, mis kunagi ei maga, saab korraldada vaid Eestile pühendatud festivali. Need aktiivsed eestlased teevad meid maailmas suureks, see on hindamatult oluline,” ütles Tiit Terik.

Kultuuriminister kohtub visiidil New Yorgi linnavalitsuse esindajatega, külastab Skandinaavia maja, New Yorgi avalikku raamatukogu, Metropolitani kunstimuuseumi ja Metropolitani ooperit ning Eesti Maja. 

Kultuuripäevi korraldab Eesti Kultuurifond Ameerika Ühendriikides koostöös Eesti New Yorgi peakonsulaadi ja New Yorgi Eesti Haridusseltsiga.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi