Eestist korraldatud virtuaalsel küberkaitsevõistlusel Cyber Battle of the Emirates 2020 võtsid mõõtu parimad gümnaasiumiõpilased ja tudengid tervest maailmast. Eesti koolinoorte meeskond tuli tihedas rebimises teiseks, esikoha sai Itaalia võistkond ZenHack.

Tavapäraselt Abu Dhabis küberturvalisuse konverentsi raames toimuv Capture-the-Flag võistlus ehk CTF korraldati tänavu virtuaalselt, Eesti ettevõtte CybExer Technologies peakontorist. Kokku pääsesid 15 osaleva võistkonna sekka mängijad Araabia Ühendemiraatidest, Itaaliast, Saksamaalt, Eestist, Belgiast, Indoneesiast, Filipiinidelt ja Hong Kongist.

CTFi formaadis võistlusel pidid osalejad leidma vastuse ehk “lipu” Eesti ekspertide loodud keerukatest ülesannetest, mis panid õpilaste ja üliõpilaste teadmised proovile veebilehtede turvalisuse hindamisel, krüptograafias, võrguliikluse analüüsimisel ja paljudes teistes tehnilistes teemades.

“Kuigi võistlus oli virtuaalne, sest tudengid Genovast kuni Hong Kongini on kodudes ja tavapärane elu on seiskunud, annab selline võistlus tugeva optimismisööstu,” rääkis võistluse Eesti-poolne peakorraldaja Hans Lõugas. “Nägime videokõnedes, kuidas noortele tuli sära silmi, et nad saavad sellisel võistlusel osaleda.” Lõugase sõnul on sellised mängulised võistlused ehk CTFid ideaalsed, et õppida uus oskusi küberturvalisuses, mis on üha keerulisem ja samas olulisem valdkond.

Võistluse sponsori ning Eesti kvalifikatsioonivõistluse teise vooru korraldanud KPMG Eesti küberturvalisuse valdkonna äriarendusjuhi Marek Mühlbergi sõnul on muljetavaldav, et küberturvalisuses peitub talent sageli just kooliealiste noorte hulgas. „On positiivselt üllatav, et koolinoored on võimelised kübersimulatsioonis seljatama täiskasvanud professionaale ja erialatudengeid, kellel ette näidata juba mõningane formaalne ettevalmistus. Just see juhtuski kui võistkond DuckDuckNo võitis KPMG Eesti kvalifikatsioonivõistluse ja pääses seeläbi suurde finaali,“ ütles Mühlberg.

Cyber Battle of the Emirates 2020 toimus 18. novembril ülemaailmse virtuaalse võistlusena. Võistlusele pääsenud 15 võistkonna seast oli parim ZenHack (Itaalia), kes edestas ülipingelises finišis Eesti võistkonda DuckDuckNo. Kolmanda koha võttis võistkond Saarsec (Saksamaa). Võistlusele valiti oma riigi, regiooni või muudel võistlustel edukaid tulemusi näidanud võistkonnad. Kogu võistlust reaalajas kajastanud otseülekannet juhtis Karl-Erik Taukar.

Võistluse korraldasid Eesti küberturbe ettevõtted CybExer Technologies ja CTF Tech koos rahvusvahelise ettevõttega Hack-in-the-Box, seda toetasid KPMG Eesti ja Startup Estonia.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi