Uue lepinguga tagatakse võimalus osta esialgu 80 miljonit vaktsiinidoosi kõigi EL-i liikmesriikide nimel ning hiljem tellida veel kuni 80 miljonit doosi.

Vaktsiin tarnitakse siis, kui vaktsiin on osutunud ohutuks ja COVID-19 suhtes tõhusaks.

Praeguseks on EL juba sõlminud sarnased lepingud ravimifirmadega AstraZeneca, Sanofi-GSK, Janssen Pharmaceutica NV ja BioNTech-Pfizer ning kiitnud heaks lepingu firmaga CureVac. Selliste mitmekesiste vaktsiinivõimalustega tagatakse, et Euroopa on vaktsineerimiseks hästi ette valmistatud, kui vaktsiinid on osutunud ohutuks ja tõhusaks. Liikmesriigid võivad ka otsustada annetada vaktsiine väiksema ja keskmise sissetulekuga riikidele või saata neid edasi teistesse Euroopa riikidesse.

Moderna on USA-s asuv ettevõte, mille vaktsiinitehnoloogia põhineb informatsiooni-RNA (mRNA) molekulidel, mis transporditakse rakkudesse lipiidipõhiste nanoosakeste abil. Vaktsiinitootmisplatvorm on välja töötatud viimase kümne aasta jooksul. Aluspõhimõte on sellise molekuli kasutamine infokandjana, tänu millele suudab keha ise toota valke ja tekitada püsiva immuunsuse COVID-19 suhtes.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi