Mängudel põhinevaid õppeplatvorme arendav Norra firma Kahoot teatas, et ostab kuni 50 miljoni dollariga Eestis asutatud keeleõpperakenduse Drops.

Dropsil on üle 25 miljoni kasutaja üle maailma. Firma suuromanikud on ungarlased Dániel Farkas ja Márk Áron Szulyovszky, kellele kuulub platvormi arendavast OÜ-st PlanB Labs kokku 91 protsenti. 5-protsendiline osalus on ka Eesti ärikiirendil Game Founders, mis Dropsile algusaegadel hoogu andis.

Kahooti teatel makstakse Dropsi eest 31 miljonit dollarit rahas, millele lisandub Kahooti aktsiates ja rahas 19 miljonit dollarit, sõltuvalt sellest, kuidas keeleõpperakendusel järgneval paaril aastal läheb.

Möödunud aastal oli Dropsi käive ligikaudu 6,3 miljonit eurot. Eestis asutatud idufirmal on kokku 21 töötajat, kes asuvad Eestis, USA-s, Ühendkuningriigis, Hispaanias, Itaalias, Prantsusmaal, Saksamaal, Rootsis, Hollandis, Ungaris, Ukrainas ja Venemaal.

Möödunud aasta alguses, kui Drops Google’i poolt 2018. aasta parimaks rakenduseks valiti, ütles Game Foundersi kaasasutaja ja juhatuse liige Kadri Ugand BNS-ile, et ungarlased tulid Eestisse 2012. aastal, mil Game Founders alustas.

Tema sõnul polnud ettevõtte areng oma raskusteta ning esialgne rakendus kukkus läbi. “Ei läinud nagu loodeti, esialgne tiim lagunes laiali. Aga asutaja, Dániel Farkas väga uskus sellesse, tegeles sellega ja hoidis projekti üleval, kuni see tal viimaks õnnestus,” ütles Ugand toona.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi