Ühendkuningriikides lõpeb neljapäevaga Brexiti üleminekuperiood ja sellega seoses toimuvad muudatused puudutavad ka liikluskindlustust, kui seal ringi liikuda näiteks Eestis registreeritud sõidukiga.  

Salva Kindlustuse sõidukikindlustuse osakonna juhataja Tõnis Tohver selgitas, et kõige olulisema asjana tuleb teada, et Eesti sõidukiga Ühendkuningriiki reisides tuleb kaasa võtta liikluskindlustuse roheline kaart. „Roheline kaart on rahvusvahelise liikluskindlustuse tõend, mis peab kaasas olema autoga Euroopa Majanduspiirkonna välises riigis liiklemiseks,“ lausus Tohver.

Sarnaselt peab roheline kaart olema kaasas liiklemiseks näiteks Ukrainas, Valgevenes, Venemaal. 

Uue aasta algusest kehtima hakkavate muudatuste osas on ilmselt olulisemaks protseduur, millise riigi kindlustusseltsi kaudu hakatakse liiklusõnnetuse kahjusid lahendama. Kui näiteks Eesti inimene satub Ühendkuningriigis liiklusõnnetuse kannatanuks ning põhjustajaks on Ühendkuningriigi sõiduk, siis saab kahju hüvitamist nõuda üksnes Ühendkuningriigis. Seni oli eestlastel võimalik pöörduda Eesti kindlustusseltsi poole, kes esindas Ühendkuningriigi kindlustusseltsi. „Asjaajamine muutub nüüdsest veidi keerukamaks ja seda ei saa teha otse Eestis,“ tõdes Tohver.

Kui Eestis põhjustatakse kahju Ühendkuningriigi sõidukiga, siis saab kannatanu igal juhul hüvitise. Hüvitise maksab kahju põhjustanud Ühendkuningriigi sõiduki kindlustusandja korrespondent Eestis või Liikluskindlustuse Fond. 

Kui Eesti inimene saab kannatada Ühendkuningriigis toimunud liiklusõnnetuses, mille põhjustas Ühendkuningriigi sõiduk, siis saab kannatanu üldjuhul nõuda kahju hüvitamist üksnes Ühendkuningriigis ja inglise keeles. 

Kui Eesti inimene saab kannatada muus Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigis toimunud liiklusõnnetuses, mis põhjustati Ühendkuningriigi sõidukiga, siis saab kahju hüvitamist nõuda üksnes kahju toimumiskoha riigi rohelise kaardi büroolt.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi