Välisminister Urmas Reinsalu sõnul teavitati reedel Eesti välisministeeriumi Venemaa otsusest saata riigist välja Eesti diplomaat, mis on Venemaa vastusammuks Eesti 24. märtsi otsusele.

“Eesti diplomaat peab riigist lahkuma 5. aprilliks. Vastav noot otsusega anti üle meie ajutisele asjurile Moskvas. Tegemist ei ole üllatusliku sammuga Venemaa poolt. Venemaa väide, et Eesti on süüdi kahepoolsete suhete kokkuvarisemises on naeruväärne,” ütles Reinsalu.

Välisminister kinnitas, et Eesti saatkonna töö Moskvas ei katke ja saatkond jätkab oma tööd.

Eesti välisministeerium kutsus 24. märtsil välja Venemaa suursaatkonna ajutise asjuri ja andis üle diplomaatilise noodi selle kohta, et Venemaa suursaatkonna diplomaatilise staatusega töötaja on kuulutatud persona non grata’ks.

Kõnealuse isiku tegevus Eestis rikkus diplomaatiliste suhete Viini konventsiooni, mistõttu pidi ta Eestist lahkuma hiljemalt 29. märtsiks.

Kõnealune diplomaat tegeles otseselt ja aktiivselt Eesti julgeoleku ning põhiseadusliku korra õõnestamisega, Venemaa sõjategevust õigustava propaganda levitamisega ja Eesti ühiskonna lõhestamisega.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi