TALLINN, 16. märts, BNS – Valitsus otsustas tunnistada alates kolmapäevast kehtetuks üritustele lubatud inimeste piirmäärad.

Seni võis avalikus siseruumis üritustel osaleda 1000 ja välitingimustes piiratud alal 2000 inimest. Samuti tunnistatakse kehtetuks korralduse osa, mis nägi ette valitsuselt suurüritusteks eriloa taotlemist, sest piirmäärade kaotamisel puudub selleks vajadus.

Piirangu saab kaotada, sest haiglaravi vajadus COVID-19 tõttu on langenud ning suhteliselt suured piirmäärad haigestumist enam olulisel määral ei mõjuta. Endiselt tuleb ürituste korraldamisel järgida maskikandmise, hajutatuse ja käte puhastamise nõudeid. COVID-19 pandeemia kestab ja seetõttu on eriti oluline jälgida oma tervist ning haigustunnuste esinemisel koju jääda.

Teise otsusena pikendas valitsus kuni 30. juunini korraldust, millega peavad COVID-19 haigestunud olema kuni tervenemiseni, kuid vähemalt 10 päeva karantiinis. Vaktsineerimata lähikontaktsed peavad jääma karantiini seitsmeks päevaks, vaktsineeritud inimestele on see soovituslik. Karantiinikorraldust pikendatakse haiguse edasikandumise takistamiseks. Ka Euroopa Nakkushaiguste Tõrje Keskuse hinnangul on karantiin efektiivne meede omikrontüve levikuga võitlemisel.

Mõlemad korraldused avaldatakse Riigi Teatajas ja veebilehel kriis.ee.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi