TALLINN, 11. märts, BNS – Rahvusraamatukogu koostöös haridus- ja teadusministeeriumi, riigikantselei ning Euroopa Komisjoni esindusega Eestis korraldab reedel õpetajatele suunatud infotunni „Sõda, õpetaja ja kool – kuidas lahendada tärkavaid konflikte?”, et tulla toime sõjast tingitud pingetega.

„Eesti on demokraatlik riik, meil on tagatud sõnavabadus ja info vaba liikumine. Seepärast peame veelgi tähelepanelikumalt kaitsma end ja oma lapsi vaenuliku mõjutustegevuse ja väärinfo eest,“ ütles riigisekretär Taimar Peterkop.

Riigisekretäri sõnul on kool koht, kus lõikuvad ühiskonna erinevad infoväljad. „Perekondadel on väga erinevad meediatarbimise harjumused, inforutiinid ja tõekspidamised, mille lapsed kooli kaasa toovad. Samuti jõuab 1000 kilomeetri kaugusel toimuvat Ukraina sõda puudutav info hõlpsalt lasteni ja põhjustab täiendavat stressi,“ rääkis Peterkop.

Rahvusraamatukogu sotsiaalia ja parlamendiraamatukogu juhataja Karmen Linaski sõnul paneb see õpetajatele täiendava koormuse. „Õpetajatel on selles keerulises olukorras tekkinud täiendav ülesanne aidata vähendada õpilaste ärevust ja siluda infosõja mõjusid ning seletada lahti, et iga leviv info ei pruugi olla veel tõepärane.“

Õpetajatele suunatud infotund „Sõda, õpetaja ja kool – kuidas lahendada tärkavaid konflikte?“ aitab Eesti tippekspertide toel lahti seletada infosõja alused, Ukraina sõjaga paralleelselt toimuva infosõja ning annab õpetajatele soovitusi, kuidas keerulist teemat õpilastele lahti seletada. 

Infotund toimub kell 15–17 Eesti Rahvusraamatukogus Narva maantee 11 hoones ja otseülekandena Elisa Stage’i vahendusel, rahvusraamatukogu Youtube’is ning rahvusraamatukogu Facebooki kanalil. Salvestus jääb järelvaadatavaks.

Osalemiseks tueb registreeruda veebilehel https://forms.office.com/r/LyC56tgDe2. Kohapeal on osalejate arv piiratud ning sündmuse toimumiskohas kontrollitakse ka koroonatõendeid.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi