TALLINN, 10. märts, BNS – Tallinnas Telliskivi Loomelinnaku galeriis avatakse neljapäeval kaks omanäolist näitust – Väino Õuna kalligraafilist loomingut tutvustav “Tunde väljas” ja Vaskjala Loomeresidentuuri külastanud rahvusvaheliste kunstnike fotonäitus “Välivaated”.

“Tunde väljas” tutvustab kunstniku ja tüpograafi Väino Õuna viimase aasta jooksul valminud graafili joonte- ja pindade kompositsioone. Mitmemõtteline pealkiri võtab kokku kunstniku loomeprotsessi – tunne kui algimpulss töö loomiseks ning väli kui ala, paber, millesse tunne asetatud on. Samuti markeerib pealkiri loomiseks kuluvat aega ehk tunde, mille jooksul toimub eraldumine muust maailmast. 

Õuna graafiline stiil on abstraktne, kalligraafiline, mittefiguratiivne. Inspiratsiooniks on olnud erinevate ajastute, peamiselt Vana-Rooma, keskaegse romaani stiili ja fraktuuri algupärased tähtede vormid. 

1984. aastal sündinud Väino Õun on vabakutseline kunstnik ja graafiline disainer. Ta on õppinud Eesti Kunstiakadeemias graafilist disaini, millest sai alguse ka huvi tüpograafia ja hiljem spetsiifilisemalt ka kalligraafia vastu. 

Teine värske näitus “Välivaated” on valik Rae vallas asuva Vaskjala Loomeresidentuuri külastanud rahvusvaheliste kunstnike töödest. Teoste läbivaks jooneks on kohalikus maastikus,  nii kultuurilises kui territoriaalses kohatud vaated, nihked ja kogemused. 

“Näitusel on väljas erinevates tehnikates teostatud kuue rahvusvahelise kunstniku mustvalged fotod, mis eksperimenteerivad nii realistlike kui sürrealistlike kujundikeelega. Mitmete seeriate puhul on tunda julget katsetamist nii visuaalsete perspektiivide kui erinevate, tihti enda arendatud tehnikate raames,” ütles väljapaneku koostaja Bianka Soe.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi