Esmaspäeval kell12 algab virtuaalse aktusega õppeaasta Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis  – rakenduskõrghariduse õppekavadel alustajatest on igal kaheksandal lõpetatud gümnaasium hõbe- või kuldmedaliga.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppeprorektor Kersti Viitkar nentis, et nii heade õpitulemustega esmakursuslasi pole kõrgkoolis kunagi varem olnud.

Näiteks füsioterapeudi õppekava esimesel kursusel alustavast 30 üliõpilasest 17 on lõpetanud gümnaasiumi kuld- või hõbemedalit väärt tulemustega. Kokku alustab õe, ämmaemanda, füsioterapeudi, bioanalüütiku, tervisekaitse spetsialisti ja radioloogiatehniku rakenduskõrghariduse õppekavadel 274 õppurit, neist 34 medalisti.

„Samuti on tänavused esmakursuslased kindlasti erilised selle poolest, et nende erialavalik jäi aega, kui kogu maailmas levis koroonaviirus ning tervishoiutöötajate tegevus oli kõrgendatud tähelepanu all,“ lisas Viitkar. „Ka uuel õppeaastal peame kõik andma ühise panuse viiruse leviku tõkestamiseks ning olema seetõttu valmis paindlikuks õppetöö korralduseks. Kuigi sügis toob kaasa senisest suuremas mahus distantsõppe, siis praktiline õpe toimub praeguste plaanide järgi siiski kõrgkoolis kohapeal väikestes rühmades.“

Esmakordselt ei saa Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tudengid osaleda õppeaasta avaaktusel aulas, vaid virtuaalselt aadressil nooruse.ee/aktus. „Tervishoiu- ja sotsiaalvaldkonna haridus ja ametid kannavad juba oma loomult märksõna vastutus – see on teadmine, tunne ja taju, mida loodan, et kogu kõrgkooli pere ja meie partnerid oma tegemistes jagavad,“ selgitas kõrgkooli rektor Ulla Preeden, miks koroonaviiruse leviku tõttu pidupäev õppehoones ei toimu.

Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis alustavad täna õpinguid lisaks rakenduskõrghariduse üliõpilastele ka 102 kutseõppurit lapsehoidja, tegevusjuhendaja, erakorralise meditsiini tehniku ja massööri õppekavadel ning 36 terviseteaduse magistranti – kokku 412 esmakursuslast.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi