Eesti juhtiv investeerimisfirma UP Invest ostab Forum Cinemase kinoärid Eestis, Lätis ja Leedus. 

UP Investi juhatuse liikme ja tegevjuhi Sven Nuutmanni sõnul on UP Invest läbi Apollo Groupi kinoäris hästi esindatud Eestis, kuid Forum Cinemase ost aitab ettevõttel senisest paremini kanda kinnitada ka Leedu turul.

“Koroonaviiruse leviku tõttu on praegu kogu maailmas kinoäris keerulised ajad ja ettevõtete konsolideerumine on paratamatu. Samas on Forum Cinemas üle Baltimaade väga hästi juhitud ettevõte ning oleme tehinguga väga rahul,” kinnitas Nuutmann.

Tema sõnul on eesmärk viia Apollo ja Forum Cinemase parimad tehnoloogilised lahendused ning teenindusstandardid kõikidesse kinodesse, et pakkuda kinokülastajatele veelgi kvaliteetsemat meelelahutust.  

Osapooled loodavad tehinguga lõpule jõuda selle aasta lõpuks või hiljemalt järgmise aasta alguseks. Tehing jõustub pärast heakskiidu saamist Eesti, Läti ja Leedu konkurentsiametitelt.  

Forum Cinemas OÜ on Baltikumi suurim kinode operaator, mille kinodeks on Tallinnas Coca-Cola Plaza, Tartus Ekraan ja Viljandis kino Centrum. Lätis on Forum Cinemasil üks ja Leedus viis kino.  

Forum Cinemas OÜ kuulub Soome kinooperaatori Finnkino Gruppi, mis omakorda kuulub Odeon Grupi koosseisu, mille omanikuks on 2017. aasta märtsist USA kinokett AMC.

Investeerimisfirma UP Invest keskendub tervishoiu-, meedia-, kinnisvara- ja jaekaubanduse- ning jaeteeninduse valdkonna investeeringutele ja cleantech riskikapitali investeeringutele. UP Invest kuulub valdusfirmale MM Grupp, mille omanikud on Margus Linnamäe ja Ivar Vendelin.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi