USA-Briti kaubanduskõneluste järgmine voor algab 8. septembril, teatas neljapäeval London.

Ühendkuningriik on seadnud eesmärgiks jõuda kaubandusleppeni aasta lõpuks, mil saab läbi Brexiti üleminekuperiood ja riik Euroopa Liidu ühisturult lahkub. Leppeni selleks ajaks jõudmine näib aga aina ebatõenäolisem.

Briti kaubandusministeeriumi minister Greg Hands ütles, et pooled kohtuvad järgmisel nädalal ja London on suhelnud novembri presidendivalimiste eel mõlema USA peamise partei esindajatega.

“Ma saan teatada, et järgmine läbirääkimisvoor algab teisipäeval, 8. septembril,” ütles Hands parlamendis.

Ta lisas: “Me räägime USA poliitsüsteemi kõigi osadega.”

“Me teeme kindlaks, et senaatorid, kongressi liikmed, kubernerid mõlemast parteist üle kogu Ühendriikide… usuks tulevasse ÜK/USA vabakaubandusleppesse.”

USA kongress peab mistahes suurema kaubandusleppe heaks kiitma, kuid 3. novembril seisavad ees presidendi- ja kongressivalimised, mis leppele jõudmisele varju heidavad.

Kõnelusi on raskendanud mitu vaidluspunkti, sealhulgas USA põllumajanduseksport.

Briti kaubandusminister Liz Truss ütles neljapäeval seadusandjatele, et ameerika klooritud kana, mis on saanud impordireeglite lõdvendamise vastaste tootemiks, jääb mistahes leppe korral keelatuks.

Kahepoolne kaubandus ulatus mullu 221 miljardi naelani ja kaubanduslepe tõstaks seda pikas perspektiivis 15,3 miljardi naela võrra, võrreldes 2018. aasta tasemega, kalkuleerib Briti valitsus.

Samal ajal tekitas alamkojas furoori valitsuse plaan värvata kaubanduskõnelustele appi Austraalia endine peaminister Tony Abbot.

Londonis sündinud Abbotti süüdistatakse kliimamuutuse eitamises, misogüünias ja homofoobias.

Opositsiooniline Tööpartei nimetas teda “Trumpi kummardavaks misogüüniks”.

Ministreid survestati neljapäeval Abbotti kaubandussaadikuks määramist kaitsma. Tervishoiuminister Matt Hancock ütles Sky Newsis, et lisaks muule, on Abbott ka kaubandusekspert.

Hands rääkis parlamendisaadikutele, et ta tervitab asjaolu, et Austraalia ekspeaminister on valmis riiki aitama.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi