Eesti sobib suurepäraselt jalgrattaga kulgemiseks – lühikesed vahemaad, mitmekesine loodus ja üha arenev jalgrattateede võrgustik toetavad igati seda keskkonna- ja rahakotisõbralikku liikumismoodust.

Eurovelo marsruut algab Läti piiri äärest ja kulgeb mööda rannikuserva läbi saarte, Tallinna ning Ida-Eesti Peterburini kogupikkusega 980 kilomeetrit. See tähendab, et pika valge aja ja hea ilmaga saad Eestile rattaga tiiru peale teha ainult paari nädalaga.

Vali matkaks tasane Põhja- ja Lääne-Eesti või siis pane end proovile Lõuna-Eestis, kus võidukale mäkketõusule järgneb sama pingeline pidurite vajutamine.

Eesti mitmekesisel maastikul vahelduvad heinamaad ja metsad küladega, mida tajud rattaga matkates hoopis teistmoodi kui autoga läbi tuhisedes: kas lähimast talust klaasitäit külma vett paludes või siis külapoes oma varusid täiendades.

hea ilmaga saad Eestile rattaga tiiru peale teha ainult paari nädalaga

Sobiva marsruudi koostamisel ära unusta oma sportlikku suutlikkust ega ka seda, kas plaanid sõita siledal asfaldil või looduses. Algajatele on ka mõnikümmend kilomeetrit paras katsumus.

Varustuse laenutajaid leidub kõikjal, nii linnades kui turismitaludes ja spaades.
Jalgrattaretkede korraldajad oskavad viia paikadesse, mida teadmisteta on raske leida, ning näidata teel kõike seda, mis iseseisvalt matkates märkamata jääb.

Kui reisid omal käel, astu kindlasti läbi kohalikest turismiinfokeskustest. Sealt leiad täpsed piirkonnakaardid ning saad asjatundlikku infot vaatamisväärsuste, söögikohtade ja öömaja kohta.

Postituse allikas: puhkaeestis.ee

Pildi allikas: shutterstock.com

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi