Halle ülikool korraldas laupäeval mitu suurt kontserti, et teha 4000 inimese peal kindlaks, kas koroonaepideemia olukorras saab siseruumides ohutult rahvarohkeid üritusi läbi viia.

Ida-Saksamaal Leipzigis toimus päeva jooksul kolm kontserti, kõigil esines tuntud laulja Tim Bendzko.

Nakkusohu piiramiseks lubati kontserditele vaid noori ja terveid vabatahtlikke. Kuulajail mõõdeti Leipzigi Arena kontsertsaali sisenedes temperatuuri.

Publik kandis kõrgeimale kaitsestandardile FFP2 vastavaid maske ning kasutas elektroonikaseadmeid, mis võimaldasid jälgida nende liikumist ruumis.

Helenduvate desinfektsioonivahendite abil oli teadlastel võimalik kindlaks teha, milliseid pindu katsusid kontserdikülastajaid käega kõige rohkem.

Teadlased jälgisid isegi hingamisel eralduvate aerosooliosakeste liikumist.

Eksperimendi eesmärk on kindlaks teha, kas kontsertide ja muude rahvarohkete ürituste korraldamist on võimalik jätkata nakkusohtu vältides.

Kontsertidel kogutavad andmed sisestatakse matemaatilistesse mudelitesse, mis arvutavad välja viiruse leviku suurtes kontsertsaalides.

Tulemusi on oodata sügisel.

Kuna enamik kontserdikorraldajaid ning kultuuri- ja meelelahutussektori tööajaid on viimastel kuudel koroona tõttu tööta jäänud, oodatakse lõppotsust lootusrikkalt.

Praeguse seisuga on Saksamaal vähemalt novembrini kõik suurkogunemised keelatud.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi