Uue õppeaasta algusest tõusid Pärnus erahuvikoolidele makstavad toetused, senise 5,10–12,75 euro asemel saavad erahuvikoolid nüüd linna ühisest rahakotist 6,80–17 eurot lapse kohta kuus.

Toetuse suurus sõltub nädalas antavate õppetundide arvust. Huvikool, mis annab üks kuni kolm õppetundi nädalas, saab ühe õpilase eest linnalt 6,80 eurot kuus. Kuni 1. septembrini oli see 5,10, eelmisel aastal 3,92 eurot kuus.

Nädalas neli-viis õppetundi andva huvikooli toetussumma on 10,2 eurot lapse kohta kuus. Seni oli see 7,65, mullu 5,87 eurot kuus.

Nädalas kuus kuni üheksa õppetundi andva erakooli toetuseks on 13,6 eurot õpilase kohta. Kuni 1. septembrini oli toetuseks 10,2, eelmisel aastal 7,83 eurot.

Kõige enam makstakse toetust erahuvikoolidele, kes annavad kümme ja rohkem õppetundi nädalas. Nende toetussummaks on 17 eurot senise 12,75 ja mulluse 9,79 euro asemel.

Kuni selle aastani oli toetussumma arvestamise aluseks eelneva kalendriaasta töötasu alammäär, millest võeti sõltuvalt nädala õppetundide arvust kindel protsent. Aasta alguses asendas linnavalitsus varasema baasmäära üle-eelmise aasta Pärnu maksumaksjate keskmise sissetulekuga tuludeklaratsioonide alusel, mis 2017. aastal oli 1020 eurot kuus.

Praegu on volikogus arutlusel linnaasutuste töötajate palgajuhendite baasmäära muutmine (keskmine sissetulek tuludeklaratsioonide alusel tahetakse asendada statistikaameti poolt arvestatava Pärnu palgatöötaja kuu keskmise brutotuluga) ja tõenäoliselt võetakse senisest soodsam baasmäär aluseks ka erahuvikoolide toetuste arvestamisel. Seega võidakse järgmise aasta erahuvikoolide toetuste arvestamisel aluseks võtta 1090 eurot, mis oli mullu Pärnu palgatöötaja kuu keskmine brutotulu, kuid aasta lõpuni lähtutakse veel 2017. aasta 1020 eurost.

“Sel aastal tõusis erahuvikoolide toetus 1. jaanuarist ja 1. septembrist. Toetuse suuruse sidumine sellega, kui hästi pärnakatel läheb, on igati õiglane ja võimaldab erahuvikoolidel paremini toime tulla,” ütles abilinnapea Marko Šorin.

Suurima toetussumma saab linnalt Janne Ristimetsa Tantsustuudio. Järgnevad Laine Mägi Tantsukool, Võimlemiskool Rüht, Pärnu Loovuskeskus ja Black and Brownie Erakool.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi