TALLINN, 23. veebruar, BNS – Eesti Energia veebruaris väljastatud arvetest selgus, et keskmine kodukliendi jaanuarikuu elektriarve oli 61 eurot ehk eelmisest kuust 30 protsenti väiksem ning hinnalae hüvitis tõi leevendust 60 protsendile Eesti Energia klientide.

„Näeme selgelt, et elektriarvetele on avaldanud positiivset mõju nii riigipoolsed hüvitised kui ka langenud elektrihind. Jaanuari keskmine elektri börsihind oli 141,74 eur/MWh, mis oli 30 protsenti väiksem kui detsembris. Veebruaris Eesti Energia koduklientidele väljastatud arvete keskmine summa oli 61 eurot, mis oli samuti 30 protsenti väiksem kui eelmisel kuul,“ selgitas Eesti Energia juhatuse liige Agnes Roos.

65 protsenti koduklientidest sai veebruaris arve, mille summa oli alla 50 euro. Alla 100-euroste arvete osakaal oli kokku juba 81 protsenti.

Hinnalae hüvitis oli 264 800 Eesti Energia kliendi arvel ja kokku kompenseeriti hinnalage Eesti Energia klientidele ligi 2,4 miljoni euro ulatuses.

Roosi sõnul on vihmased ja tuulised ilmad andnud enda panuse, et hinnatase langeks veebruaris veelgi. „Tänu soodsatele ilmaoludele on meie piirkonnas toodetud märgatavalt rohkem taastuvenergiat. Seetõttu on viimastel nädalatel börsihind langenud taas suvisele tasemele ning tõenäoliselt jääb veebruari kuu keskmine elektrihind börsiklientide jaoks sel kuul allapoole hinnalage. Samas vajame stabiilselt madalamateks elektriarveteks nii Eestis kui kogu Baltikumis oluliselt rohkem süsinikuvaba elektritootmist ehk tuule- ja päikeseparke,“ selgitas Roos. 

Eesti Energia arvete statistika ei anna täit ülevaadet kogu Eesti kohta, sest teiste elektrimüüjate turuosa moodustab kokku ligi 40 protsenti. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi