Tallinnas Suurgildi hoones on alates 18. oktoobrist avatud näitus “Georg Ots, armastan sind!”, mis mõtestab läbi austajate silmade Georg Otsa tähendust tema kaasaegsete jaoks ning ärgitab mõtlema tema panuse ja koha üle Eesti kultuuris.

Aastatel 1920-1975 elanud laulja ja näitleja Georg Ots puudutas oma ande ja sarmiga miljoneid inimesi vähemalt kuuendikul planeedist Maa. Eestis hinnati teda kõrgelt, Venemaal ja Soomes lausa jumaldati. Omaaegsed poliitilised olud, eelkõige raudse eesriide haare ja Otsa tagasihoidlik iseloom takistasid tal vallutamast ülejäänud maailma. Need, kes on tema talendist osa saanud – olgu siis raadio või televisiooni, ooperi- ja operetiteatri või filmilindi vahendusel – kinnitavad üksmeelselt, et Ots oli legend juba oma eluajal.

Sajand pärast Georg Otsa sündi on paras aeg küsida, mis jääb legendist järele pärast tema surma ning milline koht oli ja on Georg Otsal rahva südames?

Sügisel ootavad eest kuraatorituurid, samuti kaasneb näitusega 7.-12. klassidele mõeldud haridusprogramm “Sajandite muusika Suurgildis”.

Näituse “Georg Ots, armastan sind!” kuraatorid on Annely Kaldoja, Marika Palu ja Mari-Leen Tammela, kunstnik Kristjan Suits, graafilise disaini tegi Katre Rohumaa, dramaturg on Kristiina Jalasto ja projektijuht Cäroly Anton. Näituse tootis ja ehitas Random Solutions OÜ.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi