Laupäeval kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas seoses politseijuht Elmar Vaheri ebaseadusliku ametist tagandamise katsega kutsuda kokku riigikogu erakorraline istungjärk, et avaldada umbusaldust peaminister Jüri Ratasele.

“Eestil ei ole toimivat valitsust ja selle eest vastutab peaminister. Valitsuse ministrid ületavad võimupiire, ei pea seadusi ja reegleid millekski, sisuliselt sülitavad õigusriigi peale ja peaminister vaatab seda pealt ja ütleb, et kõik on hästi,” ütles Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

Tema sõnul vastutab peaminister nii selle segaduse kui ka varasemate segaduste eest ja seetõttu otsustame avaldada umbusaldust peaminister Jüri Ratasele.

Reede õhtul siseminister Mart Helmega ja rahandusminister Martin Helmega kohtunud peaminister Jüri Ratas rõhutas, et politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori Elmar Vaheri tagandamiskatse oli täiesti lubamatu.

“Kohtusin täna õhtul siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helmega, et arutada neljapäeval peaministri ning valitsusega kooskõlastamata astutud samme Politsei- ja Piirivalveameti juhi ametist vabastamiseks. Minu hinnangul on väga üheselt selge, et see tegu oli täiesti lubamatu ning säärased algatused ei tohi korduda. Ainult sellisel juhul on valitsuse edasine koostöö võimalik,” kirjutas Ratas reedel sotsiaalmeedias.

Tema sõnul on valitsuse jaoks oluline minna edasi siseministeeriumi ning politsei- ja piirivalveameti haldusalasse jäävate tähtsate küsimustega, milleks on näiteks idapiiri väljaehitamine, piirikaitse tugevdamine ning sisekaitsereservi loomine eriolukordade puhuks.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi